SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 2. Lig’de mücadele eden Bucaspor’un yeniden seçilen Çetin Kayışlı başkanlığındaki yönetim kurulu, 11 futbolcu ile masaya oturdu. Görüşmelerden olumlu sonuç alan yönetim, tüm futbolcular ile ikişer yıllık anlaşma imzaladı.

Konu ile ilgili konuşan Yönetim Kurulu Üyesi, mukaveleleri 2016 yılında bitecek Ferhat, Mehmet, Tahacan, Berkin, Burakcan ve Emre Şahin’le 2018’e, sözleşmeleri 2017’de sona erecek Ömer, Batuhan, Burak Aydın ve Abdullah’la da 2019’a kadar yeni kontrat yapılacağını açıkladı. Demir, mukavelesi sona eren Yasin’le de anlaşma sağladıklarını bildirdi.

Yabancı futbolculara olan borç nedeniyle 2 yıl transfer yasağı cezasına çarptırıldıkları için kadroyu korumaya çalıştıklarını belirten Demir, “Kulübün geleceği güvence altında” dedi. Sözleşmesini tek taraflı feshederek Boluspor’a giden Emrecan için TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’na haksız fesih başvurusunda bulunduklarını da söyleyen Demir, “Oyuncunun lisansının iptalini istedik. Kararın lehimize sonuçlanacağına inanıyorum” dedi.