SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Erkekler Hentbol Süper Lig’de geçen sezon Beşiktaş Mogaz’da sergilediği başarılı performans ile dikkat çeken görev yapan Yunus Özmusul, yeni sezonda hentbolun en önemli liglerinden biri olan Almanya’da forma giyecek.

Siyah-beyazlı formayla Şampiyonlar Ligi’nde boy gösteren Yunus, TVB 1898 Stuttgart takımına transfer oldu. oynayacak. Transferi ile ilgili açıklamalarda bulunan başarılı oyuncu, Beşiktaş Mogaz ile Şampiyonlar Ligi’nde yer almanın bu transferi gerçekleştirmesinde etkili olduğunu söyledi.

“ALMANYA DÜNYANIN EN ÖNEMLİ LİGİ”

 

Almanya Bundesliga’nın hentbolun NBA ligi olduğunu belirten Yunus Özmusul, her sporcunun Bundesliga’da olmayı hayal ettiğini dile getirdi.

Almanya’da futboldan sonra en önemli sporun hentbol olduğunun altını çizen Yunus, şunları söyledi:

“Almanya dünyanın en önemli ligi… Çoğu zaman burada futbol maçlarının takvimi hentbol maçlarına göre ayarlanıyor. Ülkemizde ise futbola büyük ilgi ve alaka var. İnsanlar futbol ile yatıp, futbolla kalkıyorlar. Buna rağmen onca emek, ilgi, medya desteği ve maddi yatırıma rağmen ülke futbolunun durumu ortada. Geçen yıl Beşiktaş Mogaz olarak Şampiyonlar Ligi’nde yer almamız, yavaş yavaş hentbolda seyirci kitlesi oluşturmaya başladı.”

“ÜLKEMİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİM”

Diğer amatör sporlarda çok daha fazla başarılı sporcuların yer aldığını belirten Yunus, şunları kaydetti:

“Ne yazık ki hak ettikleri değeri göremiyorlar. Transferim sırasında Almaya’da insanlar çok heyecanlıydılar ve daha buraya gelmeden çok fazla sayıda haberlerim yapılmış. Bu beni çok şaşırttı ve çok etkiledi. Gurbetçi olarak geldiğim bu topraklarda bana karşı kendi ülkeme göre daha fazla ilgi ve saygı duyuyorlar. Bundesliga’da yer alan tek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim.”