SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya Kupası’nda Türk mucizesi

ALMANYA Kupası'nda büyük bir sürpriz yaşandı. Volkan Uluç isimli 45 yaşındaki Türk'ün çalıştırdığı 4. lig takımı Carl Zeiss Jena, efsane Bundesliga takımı Hamburg'u dağıttı ve kupadan eledi.

Güncellenme: 12:28, 10/08/2015
Almanya Kupası’nda Türk mucizesi

Ali GÜLEN /FRANKFURT

Türk hocanın dinamik takımı, 15. dakikada Gerlach’ın 34 metreden çektiği şutla öne geçti. Öyle bir şuttu ki bu, eski milli kaleci Adler topu göremedi bile.

Yıldız dolu takım olan Hamburg 48. dakikada Ivice Olic ile beraberliği sağladı. Ancak Jena bırakmadı, 58. dakikada Jovanovic ile bir kez daha öne geçti. Tam maç böyle bitecek derken, Hamburg uzatmalarda Gregoritsch ile yeniden eşitliği sağladı.

uuu

Volkan Hoca, yaptığı taktik değişikliklerle yeniden saha içinde üstünlüğü sağladı. 19 yaşındaki Pieles, uzatmalardan önce girdiği maçta, takımını bir üst tura taşıyan ve Hamburg’u ezen golü attı. 106. dakikada Jena’yı 3-2 öne geçiren Pieles, Almanya tarihinde de bir ilke daha imza atmış oldu. Bu zafer, Alman basınında geniş yer vurdu.

Bild Gazetesi tam sayfa haber yaptı. Carl Zeiss Jena ve hoca Volkan Uluç, tüm haber bültenlerinde ilk sırada yer buldu. Bild Gazetesi, “Uluç hoca, zafere giden değişiklikleri tam zamanında yaptı” başlığını attı.

jjjj

Yayınlanma Tarihi:12:18,