SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper hazırlık

9 Ağustos 2015

ÇİFTE kupayla 4. yıldızı takan G.Saray, yeni sezona da Süper Kupa'yla girdi. Karşılaşmaya baktığımızda izleyenlere çok fazla da keyif vermedi. Zaten sezon başı olması nedeniyle iyi futbol olmaması da pek şaşırtmadı. Ama her iki takım açısından da umut veren bir görüntü var mıydı derseniz, bence yoktu. Sarıkırmızılılarda yine Muslera ve Yasin öndeydi. Bursaspor'a bakıldığında ise Şener, Volkan Şen ve Fernandao'nun yokluğu çok net belliydi. Yeşil-beyazlılarda bu eksikliklerin yeri de tamamlanmamış gibi gözüküyor.

G.Saray'da Sneijder'in ve sorumsuz bir şekilde kırmızı kart gören Emre Çolak'ın tavırlarına bakarsak içeride bir sıkıntı olduğu da kendini belli ediyor. Daha sezonun ilk resmi maçında Sneijder hocasına böyle tepki koyar, Emre de böylesine sorumsuzca kendini attırırsa sezon sonu nasıl gelir merak ediyorum doğrusu. Hamza Hamzaoğlu'nun bu görüntüyle ilgili acil önlem alması lazım. Melo'nun yokluğu bariz bir şekilde hissediliyor. Savunmada ise bu görüntü ise hadi ligde neyse de, Şampiyonlar Ligi'nde nasıl olacak? Baskılı oynayan rakipleri karşısında işi bu şekilde zor görünüyor.

Bursaspor'da kaleci Mert'in F.Bahçe'den ayrılışına tepki koyanlar onun kapattığı köşeden gol yediğini görünce herhalde  hatalarını anlamışlardır. Ertuğrul Sağlam'ın takıma takviye yapması şart. Aksi takdirde bırakın yukarıyı zorlamayı, aşağılardan nasıl kurtuluruzu düşünürler. Yani böylesine önemli bir maçta geride olmasına rağmen son bölümlerde bile bırakın rakibi baskıyla boğmasını, pozisyon bulmakta bile zorlandı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek