SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hat-trick

9 Ağustos 2015

GALATASARAY; şampiyonluk ve Türkiye Kupası'ndan sonra Süper Kupa'yı da müzesine katarak sezonu “Hat-Trick” yaparak açtı. 4. Yıldızı göğsüne takan takım, Kupa Aslanı olduğunu dün gece de kanıtladı. Ancak sarı-kırmızılı takım kupayı kaldırırken sergilediği futbolla sezon adına umut veren mesajlardan uzak kaldı. Dün gece Galatasaray kupaya uzanırken rakibi karşısında oyunu ne kadar kontrolü altında tutuyor görünse de gelecek için kafalarda soru işaretleri bıraktı.

Hamza hoca önümüzdeki sezon için kriterlerini belirleyen bir kadroyla dizildi sahaya. Elindeki en doğru malzemeyi kullandı. Sakatlar, Melo gibi zorunlu eksikleri kenara bıraktığınızda bu yılın Galatasaray'ı hakkında en doğru fikri edindiğiniz 11 sahadaydı. Sabri-Chedjou-Balta, Telles dörtlüsü önünde Selçuk-Melo. Sağda Yasin, solda Podolski. Tek forvet Burak'ın arkasında Sneijder.

Maç öncesinde kağıt üstünde belki doğruları olan bir takım gibi görünse de, saha üstünde etkisi tartışılacak bir Galatasaray izledik. Geceyi idare eden (!) takım sonuca gidip kupayı alırken yaklaşan lig öncesi sıkıntı sinyalleri verdi. Özellikle de Avrupa sınavları için futboluyla umut vermedi. Geçen yıl Hamza hocanın oyuna tempo ve baskıyla başlayan rakibi bunaltan futbol ortada yoktu. Podolski elleri havada arkadaşlarından pas bekledi. Melo'suz orta saha dişlerini kaybetmiş gibiydi. Selçuk ve Bilal etkisiz, Burak yalnız kaldı. Bir de Sneijder'ın oyundan alınışı… Hamza hoca acaba ne tasarladı?

Kim ne derse desin. Galatasaray sonuçta yine kupa kazandı. Geçen sezon nerede bıraktıysa oradan başladı. Öyle oynadı, böyle oynadı, şu yanlış yaptı! Hepsi bir kenara. Gerçek şu; Kupa Aslanı tekrar karşınızda.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek