SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, oyuncularının ortaya koyduğu performanstan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Galatasaray kupayı ne kadar hak ettiyse, biz de o kadar hak ettik” dedi.

Final maçının dünkü basın toplantısında takımdaki sıkıntılarla ilgili bilgi verdiğini hatırlatan Sağlam, şöyle devam etti:

“BİZ DE HAK ETTİK”

“Maçın genelinde tam anlamıyla bu sıkıntıları yaşadık. Kupayı Bursa’ya getirmeyi çok istedik, oyunun genelinde de bu isteği sahaya yansıttık. Oyuncularım, maçın 90. dakikasına kadar oyunu dengelemek ve kupayı kazanmak için ellerinden geleni ortaya koydu. Hepsini tebrik ediyorum. Fiziksel olarak eksiklerimiz olmasına rağmen ikinci yarıda oyunun hakimi bizdik. Rakibi kendi alanına hapseden ve pozisyon üreten ancak içeri sokamayan bir görüntü sergiledik. Üstün oynadığımız bir oyunda maalesef gol bulamadık. Galatasaray kupayı ne kadar hak ettiyse, biz de o kadar hak ettik.”

Ofansif anlamda üretici futbolcu eksikliği yaşadıklarını vurgulayan Sağlam, “Bu sıkıntı bugün bizi olumsuz etkiledi. Her şeye rağmen takımın fiziksel olarak geldiği noktadan, oyun hakimiyetinden ve son saniyeye kadar oyunu bırakmama arzusundan memnunum. Önümüzdeki hafta lig başlayacak, bu eksikleri gidermemiz gerekiyor. Eksiklerimizi giderirsek, Bursaspor yine ligde ses getirecek bir takım olacak” değerlendirmesinde bulundu.

HÜCUM HATTINDAKİ SIKINTILAR

Ön tarafta kendilerini rahatlatacak transferleri takıma kazandırmaları gerektiğinin altını çizen Sağlam, şunları söyledi:

“Necid’in sakatlığı ve Volkan Şen’in bir şekilde aramızdan ayrılması, bizi futbolcularımızı farklı bölgelerde oynatmaya itti. Geçen seneki iskelet takımdan 8 kişinin yeri değişti ve 3 oyuncu geçen seneki bölgelerinde oynadı. Bu da bazı sıkıntıları beraberinde getiriyor. Galatasaray’ı tebrik ediyorum.”

OZAN TUFAN HAKKINDA SORU

Sağlam, Ozan Tufan transferiyle ilgili açıklamalarda da bulunarak, sözlerini şöyle tamamladı:

Şu anda takıma bir yandan tabiri caizse yana yana oyuncu ararken ve eksikleri gidermeye çalışırken oyuncu kaybetmek istemiyoruz. Birkaç oyuncumuza astronomik teklifler var. Bu da oyuncuların motivasyonunu bozuyor. Antrenör ve yöneticiler için sıkıntılı durum. Bir takımda oynamak istemeyen oyuncuyu zorla oynatamıyorsunuz. Bu isimleri kaybetmeme yönünde hamlelerimizi sonuna kadar yapıyoruz. İnşallah oyuncu kaybetmeyiz.