SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, erken seçime gitme kararı alan Başkan Fikret Orman’dan bu kararını bir kez daha düşünmesini istedi.

Beşiktaş Kulübü’nün 2015 yılı üçüncü olağan divan kurulu toplantısında konuşan Karadeniz “Yönetim böyle karar almışsa yapacak bir şey yok. Ama karar alınmamışsa kararlarını bir kez daha gözden geçirmelerini tavsiye ediyorum” dedi. Erken seçimin kulübe hiçbir faydası olmayacağını sözlerine ekleyen Karadeniz, şunları söyledi:

“Beşiktaş camiası her seçimin getirdiği bölünmeyi kaldıramayabilir mi? Buna gerek yok. Maddi ve manevi olarak da bundan hiç kimse bir fayda beklemesin. Böyle bir şey olamaz. Böyle bir karar alınırsa 10., 11. haftadan sonra yeni bir ayrışmanın içine girmiş olmak bize hiçbir fayda sağlamaz.” dedi.

TRANSFERLER HAKKINDA KONUŞTU

Beşiktaş’ın yaptığı yeni transferler hakkında da değerlendirmede bulunan Karadeniz “Çok güzel transferler yapıldı. Hiçbir takımdan eksik kalan tarafımız olmadı. Bu, bizim için sevindirici, umutlandırıcı bir unsur olmuştur” dedi.

Karadeniz, teknik direktör Şenol Güneş hakkında ise “Ben bu konuda biraz tereddüt gösteriyordum ama kısa süre içinde fevkalade güzel bir antrenör getirmiş olduk. İnşallah bu sezon şansımız da yanımızda olursa, geçtiğimiz sezondan dersler de çıkartarak camianın 8 senedir özlemle beklediği mutlu sona ulaşırız” yorumunu yaptı.