SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA, Fred kararını perşembe günü verecek

UEFA yetkilisi, "Fenerbahçe'den Fred hakkında ikinci başvuruyu aldık ve değerlendiriyoruz. Haftaya perşembe günü (13 Ağustos) karara bağlayacağız" dedi.

Güncellenme: 15:43, 07/08/2015
UEFA, Fred kararını perşembe günü verecek

UEFA, Fenerbahçe’den, UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda elendikleri Shakhtar Donetsk’in, doping numunesinin pozitif çıktığı iddia edilen Brezilyalı oyuncu Fred’i ikinci maçta da oynatması sebebiyle yeni bir başvuru aldıklarını ve kararın, perşembe günü(13 Ağustos) açıklanacağını söyledi.

Nyon’daki kura çekimi öncesinde açıklamada bulunan UEFA yetkilisi, “Fenerbahçe’den, Brezilyalı futbolcu Fred için ikinci bir başvuru aldık. UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu, konuyu değerlendiriyor” dedi.

Yetkili, yapılan başvuruya dair önümüzdeki hafta perşembe günü kararın açıklanacağını belirtirken, “UEFA, henüz resmi olarak FIFA ve Güney Amerika Kıtası Futbol Federasyonu tarafından futbolcunun cezalandırıldığına dair bilgilendirilmedi” şeklinde konuştu.

UEFA yetkilisi, bu açıklamayla, Fenerbahçe’ye yine olumsuz bir cevap geleceğinin sinyalini verdi.

Dün konuyla ilgili olarak Fenerbahçe TV’ye açıklamada bulunan kulübün hukuk işlerinden sorumlu asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, UEFA görevlilerinin rövanş maçı öncesi rakip takım yetkililerine bu durumdan duyulan hoşnutsuzluğu ilettiğini söyleyerek, “Bu uyarılar ve tavsiyeler nedeniyle Fred’in kadroda olmayacağını düşünüyorduk. Maçtan sonra Şampiyonlar Ligi talimatının 50. maddesine dayalı olarak protesto hakkımızı kullandık. Daha sonra 24 saat içinde gerekçeli bir dilekçeyle UEFA’ya başvurduk” diye konuşmuştu.