SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni sezon öncesi bir yandan transfer çalışmalarına devam eden Trabzonspor, bir yandan da kadroda düşünülmeyen isimleri belirlemeye başladı.

Teknik Direktör Şota Arveladze’nin raporu doğrultusunda çalışmalara başlayan bordo-mavili yönetim, üç futbolcu ile yollarını ayırma kararı aldı. Arveladze’nin yeni sezonda kadroda düşünmediği Uğur Demirok, Soner Aydoğdu ve kaleci İbrahim Demir’den kendilerine kulüp bulmaları istendi.

UĞUR DEMİROK KARARI ŞAŞIRTTI

Daha önce Mustafa Akbaş, Ferhat Yazgan, Alihan Tunçer, İshak Doğan, Gökhan Karadeniz, Fatih Atik, Zeki Yavru ve Serdar Gürler’le de devam etmeme kararı alan Trabzonspor yönetiminin, özellikle Uğur Demirok’u transfer listesine koyması bordo-mavili taraftarlarca şaşırtıcı bir karar olarak nitelendirildi.

Akhisar Belediyespor’da oynadığı dönemde dikkatleri üzerine çeken Uğur Demirok, Türkiye A Milli Futbol takımına kadar yükselmişti. O dönemde Galatasaray’ın da gündemine gelen Uğur Demirok, Trabzonspor yönetiminin büyük uğraşları sonucu 2015 yılının Ocak ayında 560 bin Euro bonservis bedeli ile transfer edilmişti.