SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Orman: “Avrupa’da kupa kaldırmak istiyoruz”

Orman: “Avrupa’da kupa kaldırmak istiyoruz”

Yeni sezon transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, daha önce anlaşmaya vardığını duyurduğu 5 futbolcu için imza töreni düzenlendi.

Beşiktaş Nevzat Demir Tesisleri’nde başkan Fikret Orman’ın da katılımıyla yapılan imza töreninde yeni transferler, Mario Gomez, Ricardo Quaresma, Andreas Beck, Luiz Rhodolfo ve Dusko Tosic kendilerini siyah-beyazlı kulübe bağlayan resmi sözleşmeye imza attı.

Siyah-beyazlılar, Mario Gomez’i Fiorentina’dan, Ricardo Quaresma’yı Porto’dan, Andreas Beck’i Hoffenheim’dan, Luiz Rhodolfo’yu Gremio’dan ve Dusko Tosic’i Gençlerbirliğinden kadrosuna katmıştı.

ORMAN: “KALİTELERİ ÇOK YÜKSEK OYUNCULAR TRANSFER ETTİK”

İmza töreninde konuşan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, “Üzerimizde bir baskı unsuru oluşturulmak istendi. Transferi hızlı yapmamız gerektiği gibi bir algı vardı. Ben ve yönetim kurulum bunlardan soyutlayarak Beşiktaş’a katkı sağlayacağını düşündüğümüz oyuncularla sözleşme yaptık. Sadece ‘al’ dönemi değil ‘sat’ dönemi de olacaktır. İki kıymetli oyuncumuzu başka kulübe sattık ve gelir elde ettik. Beşiktaş’ın menfaatleri gereği kaliteleri çok yüksek oyuncular transfer ettik. Çok fazla gel-gitler yaşadık. Benimle beraber sorumluluk alan yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlı olur” dedi.

“RHADOLFO’YU ÇOK İZLEDİK”

Yeni transferler hakkında da açıklamalarda bulanan Orman, “Rhadolfo’yu çok izledik. Kendi takımında kaptanlık yapan, çok önemli bir oyuncu, Uzun sürdü ve bu da kulübümüzün menfaatiyle ilgiliydi. Kendi liginde çok önemli bir oyuncu. Siyah-beyaz ona da çok yakıştı. Kulübümüzde şampiyonluk görmek için ona da hoş geldin diyorum. Andreas’ı transfer etmek için çalışmalarımız uzun sürdü ve sonunda da kulübümüze kazandırdığımız için çok mutluyuz. Tosic, çok önemli bir futbolcu, Almanya’da İngiltere’de çok önemli takımlarda oynamış bir oyuncu. Çok yüksek teklifler vardı ve Beşiktaş’ı bildiği için elinin tersiyle itti. Bizi seçtiği için teşekkür ediyorum. Devamlı izlediğimiz için biliyorduk, Kendi milli takımında da oynayan bir oyuncuyu takımımıza kazandırdığımız için mutluyuz” diye konuştu.

“AVRUPA'DA KUPA KALDIRMAK İSTİYORUZ”

Vodafone Arena ile birlikte daha büyük başarılara imza atacaklarına inandığını söyleyen Orman, “Stadyumla birlikte Beşiktaş'ın daha önemli başarılar elde etmesini istiyoruz. Ön libero bölgesine bir veya iki transfer yapmak istiyoruz. Beşiktaş'ın artık Avrupa'da bir kupa kaldırması lazım ve Vodafone Arena ile birlikte bu da gerçekleşecektir” dedi.

“MAÇLARIMIZI OLİMPİYAT STADI'NDA OYNAYACAĞIZ”

Kombine satışlarından memnun olmadığını söyleyen Başkan Orman, “tarfatarın icraatsal hareketlerini görmek istiyoruz” dedi. Orman, “Bu kadar transfer istenirken taraftarımızdan da söylemsel değil icraatsal hareketlerini bekliyoruz. Kombine satışlarından memnun değiliz. Vodafone Arena'ya geçene kadar Olimpiyat Stadı'nda oynayacağız. UEFA, Trabzon ve Fenerbahçe maçlarını orada oynayacağız. Vodafone Arena'da talihsiz bir kaza yaşadık ve biraz zaman kaybettik. Bu gecikme ne kadarlık olacak henüz belli değil.” ifadelerini kullandı.

TOSIC: “BEŞİKTAŞ TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK TAKIMI”

İmza töreninde açıklamalarda bulunan yeni transfer Tosic, “Çok mutluyum. Beşiktaş Türkiye’nin en büyük takımı. Ben 3 senedir buradayım. Ben bu forma altında yüzde 100 performans göstermek istiyorum. Yeni stadyumda yeni sezonda büyük başarılara imza atacağız” dedi.

BECK: “BU SEZON KUPALAR KALDIRMAK İSTİYORUZ”

Yeni transferlerden Alman defans oyuncusu Beck, ise büyük bir kulübün parçası olduğu için gurur duyduğunu ifade ederek, “Yüksek kaliteye sahip oyuncularımız var. Bu sezon kupalar kaldırmak istiyoruz. Yeni stadımız da şampiyonluklar yaşamak istiyorum” sözlerini sarf etti.

GOMEZ: “UMARIM BURADA ŞAMPİYONLUKLAR YAŞARIZ”

Alman yıldız golcü Mario Gomez de herkesin şampiyonluk için Beşiktaş’ta olduğunu vurgulayarak, “Beklentiler çok büyük. Umarım burada şampiyonluklar yaşarız” açıklamasında bulundu.

QUARESMA: “ÇOK YOĞUN ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ”

Beşiktaş’ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma ise çok mutlu olduğunu dile getirerek, şunları söyledi: “Çok yoğun şekilde çalışıyoruz. Umarım birlikte şampiyonluk hedefini gerçekleştireceğiz.”

RHODOLFO: “HAYALİM GERÇEKLEŞMİŞ OLUYOR”

Brezilyalı stoper Rhodolfo da imza töreninde yaptığı açıklamada, “Beni burada sıcak şekilde karşılayan takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Benim için büyük bir kulüpte oynama hayalim gerçekleşmiş oluyor” dedi.