SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yerli Messi lakaplı futbolcu Belçika'ya gitmeden önce Hürriyet gazetesine açıklamalar yaptı. Kendisine takılan Messi lakabının baskı yaratmadığını ama kariyerinde bir ön yargı oluşmasına neden olduğunu belirten genç oyuncu “Keşke insanlar bana Messi yakıştırması yapmasalardı. Benden beklenen şeyleri adım adım yapmam, sindire sindire yaşamam gerekirken Muhammed'i bir anda zirvede görmek istediler. sabırsızlık bana olan bakış açısını da olumsuz yönde değiştirdi” dedi.

“BARÇA NEDEN OLMADI BİLMİYORUM”

Her çocuk gibi seçmelere girerek futbola başladığını belirten Muhammed, Barcelona'ya transferinin neden gerçekleşmediği sorusuna “Oraya gittiğimde yanımda benimle ilgilenen Seyit Ateş vardı. 10 gün gibi bir süre Barcelona'da kaldım. Bu süre zarfında İyi bir performans gösterdiğimi düşünüyorum. Ancak benim de nedenlerini hala anlayamadığım bir şekilde Barcelona'ya transferim gerçekleşmedi. Yüzde 100 sebebini bugün bile bilmiyorum” dedi.

“BEŞİKTAŞ'IN YERİ AYRI”

Bilic zamanında yaşadığı sakatlıktan erken döndüğü için iyi performans sergileyemediğini söyleyen Muhammed “G.Saray maçında direkten dönen top gol olsaydı hayatım değişir miydi bilmiyorum ama daha güzel şeyler olabilirdi. Bugün çok daha farklı şeylerden konuşuyor olabilirdik” diye konuştu. ‘Türkiye'de sadece Beşiktaş'ta mı oynarsın' sorusuna ise genç futbolcu “Beşiktaş'ın yeri her zaman ayrı olacak. Ama F.Bahçe, G.Saray gibi takımlar da isterse “Asla gitmem” demem söz konusu olmaz” cevabını verdi.

“HEDEF ARDA TURAN'IN YANI”

En büyük hayalinin Barcelona'da oynamak olduğunu belirten Muhammed “İnsanlar beni Messi Muhammed olarak andılar ve kapısından içeri girdiğim Barcelona hep hayalim oldu. Bir gün İspanya La Liga'ya gidip Barcelona formasıyla bu hayalimi tamamlayacağım. Arda abi ile sürekli görüşüyorum. Onun Barcelona'ya transfer olmasına da herkesten çok sevindim” dedi.

“YENİ BİR BAŞLANGIÇ OLACAK”

Belçika'ya transferim kendimi yeniden ispat etmem için yeni bir başlangıç olacak. Bu fırsatı bana veren menajerim Ahmet Bulut'a da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. O bana her zaman inandı ve kalitemi göstermem için Avrupa'dan devam etmem konusunda bana büyük bir destek verdi.

Yayınlanma Tarihi:10:15,