SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

NTVSPOR yorumcusu Rıdvan Dilmen, Shakhtar Donetsk-Fenerbahçe maçını yorumladı.

NTVSPOR yorumcusu Rıdvan Dilmen, ‘Yüzde 100 Futbol’ programında Shakhtar Donetsk-Fenerbahçe maçını yorumladı. Dilmen, hakemin kritik bir kararına dikkat çekti. Rıdvan Dilmen’in yorumu şöyle:

Bir kere Lucescu Fenerbahçe’ye çok saygı duyuyor. İstanbul’daki maçın ikinci yarısında tamamen kontrollü bir oyun oynayıp, beraberlikle dönmek istemişti.

Lucescu’nun dün basın toplantısında söylediği ve beklemediği bir şey var. Fenerbahçe’nin böyle bir 11’le çıkacağını beklemiyordu. Vitor Pereira bugün dar alanda oynamaya çalışıyor. Fenerbahçe’nin çoşku problemi yoktu, bugün de yok. Fenerbahçe öne çıkarak, önde oynamak istiyor. Bir tanesi çok net olmak üzere 3 de net pozisyonu var. Moussa Sow’un o pozisyonu gol yapması lazımdı. Deplasmanda bir devrede 3 tane gol pozisyonu iyidir.

Burada problem nerede? Etki problemi var. Diego ve Nani etkisiz. Bunların bireysel etkinliklerini ön plana çıkarması lazım.

Shakhtar risksiz oynuyor

Shakhtar Donetsk az riskli oynuyor. Geri pas yapmaktan utanmıyor. Beklediklerinin altında pozisyon buldular. Çok değişik oyuncuları var. Sırtları dönük top alıp, gidebiliyorlar. Çok sıkışırlarsa, kaleciye atıyorlar.

Nani’nin faul pozisyonu var. Devamında hazırlık paslarıyla gol geldi. Orada kritik bir hakem kararı olabilir. Tekrarını izleyemediğimiz için çok net konuşamıyorum.

2-0 şuursuzlaştırır

Shakhtar Donetsk takımı uyuduğunuz anda ikinci bölgeyi geçip, ceza sahasına gelebilen bir takım. Burada önemli olan golden çok, ikinciyi yememek. Yese de bireysel özellikleriyle gol bulabilecek oyuncuları var.

Pereira formasyonu değiştirmiyor. Stoper çıkarırsa stoper alıyor, forvet çıkarırsa forvet alıyor. Souza’nın dışında herkes özgür oynuyor. Az önce söylediğim gibi ikinci yarıda ailecek saldırmadan ikinciyi yememek lazım. Golü bulmak turu getirir. Çünkü 2-0 şuursuzlaştırır takımı.

Fenerbahçe favori diyemem

Lucescu planlasa, Fenerbahçe soyunma odasına gidip böyle oynayın dese ancak böyle olurdu. Fenerbahçe 4 – 1 ve 5 tane serbest oyuncu ile oynuyor.Avrupa’da tutarak gidersin, uçarak değil… Fenerbahçe’ye bu hoca ve bu karakteri ile hiçbir zaman Avrupa’da favori diyemem.

Aziz Yıldırım sohbet etsin

Fenerbahçe’ye bu hoca ve bu karakteri ile hiçbir zaman Avrupa’da favori diyemem. Başkanlar, antrenörlerin işine karışmaz ama futbol sohbeti yaparlar. Aziz Bey, ne yapsın ne etsin, futbol sohbeti yapsın.

Yayınlanma Tarihi:09:05,