SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AZ Alkmaar’a 2-1 yenilerek UEFA Avrupa Ligi’nden elenen Medipol Başakşehir’de teknik direktör Abdullah Avcı, maçın ardından Trtspor’da açıklamalarda bulundu.

Avcı, oyuncularının maçın başında çabaladığını ancak 2-1 geriye düşünce skoru kabullenmiş oyunlarına büyük eleştiride bulundu. Avcı’nın sözleri şöyle;

“Önümüzde 3 hedef vardı. İlk maçı konuşmaya gerek yok. Bugün itibariyle, oyunun başlangıcında oyuncuların istekleri üst düzeydeydi! Ancak futbolcuların arzuları akla dönmesi gerekiyordu. Golü yedikten sonra oyuncularımız çabaladılar ama olmadı.”

Kazanma arzusunu devam ettirdiler. 2-1’den sonra mağlubiyeti kabul etme duygusunu kabullenemedim kendi şahsım adıma… Ligde büyümeler gösteriyoruz, Avrupa için yeni doğduk!

“Pazartesi gününden sonra sıfır kafayla başlangıç yapmak istiyoruz. Biz kazanmaya odaklı bir takımız. Geçen sezon büyük takımlara karşı 2-0’dan geriden gelip kazandığımız maçlar da olmuştu. Oyunun gerçekleri bizi bir yerlere taşıyacaktır. Biz buralara gerçekleri oynayarak geldik.”