SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Macar yıldız Dzsudzsak Beşiktaş’ta

Beşiktaş şimdiden önümüzdeki sezonun transferlerine başladı. Siyah beyazlılar, devre arasında Dinamo Moskova'yla sözleşmesi bitecek olan Macar futbolcu Dzsudzsak ile anlaştı. Başarılı oyuncu ligin ikinci yarısında Beşiktaş formasını giyecek...

Güncellenme: 09:17, 05/08/2015
Macar yıldız Dzsudzsak Beşiktaş’ta

ERSOY ÖZDEM / AMK SPOR

“BEŞİKTAŞ'TA transfer bitmez” sözü, Fikret Orman döneminde gerçeğe dönüştü…

Kulübün başına geçtiği günlerde ciddi bir ekonomik sıkıntının içerisinde bulunan siyah-beyazlılarda‘Feda' kampanyasını başlatan Orman ve arkadaşları, ardından yavaş yavaş Beşiktaş'ı ayağa kaldırmayı başarmıştı. Bu sezon transferde önemli isimleri kulübe kazandıran yönetim, şimdiden gelecek senenin takviyeleri için de kolları sıvadı.

VODAFONE Arena'ya yıldız yağdırmak isteyen siyah-beyazlılar, kanatları Ricardo Quaresma'yla güçlendirmişti. Portekizli oyuncunun inişli-çıkışlı performansını gözönünde bulunduran yönetim, Dinamo Moskova'yla sözleşmesi 31 Aralık 2015'te bitecek olan Balazs Dzsudzsak'la söz kesti. Yıldız oyuncuyla her konuda anlaşmaya varan Beşiktaş'ın 28 yaşındaki kanat oyuncusuyla el sıkıştığı kaydedildi.

BEŞİKTAŞ, Quaresma'dan önce de Dzsudzsak'la görüşmüştü. Ancak kulübü Dinamo Moskova'nın istediği yüksek bonservis bedeli sebebiyle transfer suya düşmüştü. Siyah-beyazlılar böylece 6 ay gecikmeli de olsa bu transferi gerçekleştirmeyi başardı. Bilindiği gibi başarılı oyuncuyu F.Bahçe'yi çalıştırdığı dönemde Aykut Kocaman da ısrarla istemişti. Ancak Macar yıldız Rusya'ya gitmeyi tercih etmişti.