SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Boluspor’un 24 yıllık Süper Lig özlemi

PTT 1. Lig takımlarından Boluspor, 1992'de düştüğü Süper Lig'e bu sezon yükselerek 24 yıllık hasreti sona erdirmeyi hedefliyor.

Güncellenme: 10:38, 05/08/2015
Boluspor’un 24 yıllık Süper Lig özlemi

PTT 1. Lig takımlarından Boluspor, bu sezon en son 1992’de mücadele ettiği Süper Lig’e yükselme hedefine kilitlendi.

Yeni sezon hazırlıklarını teknik direktör Özcan Bizati yönetiminde sürdüren kırmızı-beyazlı ekip, yönetim ve taraftarların desteğiyle zorlu rakiplerini geride bırakarak Süper Lig’e yükselmenin hayalini kuruyor.

Teknik direktör Bizati, yaptığı açıklamada, oyuncuların yeni sezon hazırlıklarında gösterdiği performanstan memnun olduğunu, bunun sezon için kendilerini umutlandırdığını söyledi.

Transfer çalışmalarıyla takıma yeni oyuncular katıldığından fiziksel yükleme çalışmalarına ağırlık verdiklerini dile getiren Bizati, “Kadromuza 4 yeni oyuncu daha kazandıracağız. Bunlar nokta transferleri olacak. Planlamamız o şekilde devam ediyor. Güçlü bir takım oluştu. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Ligde önemli işler yapabilecek ekip olduk” diye konuştu.

Bizati, sezon hazırlıkları sırasında takımda teknik direktör değişikliği yaşandığını, bu sıkıntılarını aşabilecek birlik ve beraberliğe sahip olduklarını vurgulayarak şunları kaydetti: “Amacımız bir üst lige çıkmak. Boluspor’un Süper Lig özlemi neden bu yıl son bulmasın, çok çalışarak bu hedefi yakalayabiliriz. Herkes fedakarlık yapacak. Yönetim, ben, futbolcular ve şehir halkı da bu fedakarlığı gösterecek. Yalnız başımıza ‘şampiyon olacağız’ dersek bu işin olma şansı yok. Birliktelik gerekiyor. İyi bir takım bu başarışı yakalayacaktır. Bunun için önce iyi karakterli oyuncuları seçmek gerekiyor. Bunun çabasındayız. Maddi şartlarda önemli ama her şey para demek değil.”

İlk amaçlarının takım olmak olduğunu anlatan Bizati, “Takım oluştuktan sonra hedef kendiliğinden gelecektir. Ben de bu başarıyı hemen yakalamak istiyorum” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:10:35,