SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni turnuvaya 56 takım!

FIBA Avrupa'nın kulüp düzeyindeki yeni turnuvasında Türkiye'yi, Türk Telekom ve Royal Halı Gaziantep temsil edecek. 56 ekibin 2 konferansa bölüneceği yeni organizasyon, 28 Ekim'de başlayacak.

Güncellenme: 00:20, 04/08/2015
Yeni turnuvaya 56 takım!

Avrupa Basketbol Federasyonları Birliği’nin (FIBA Avrupa), 2015-16 sezonundan itibaren düzenleneceğini açıkladığı kulüp düzeyindeki yeni turnuvasında, aralarında Türk Telekom ve Royal Halı Gaziantep’in de bulunduğu 56 takım mücadele edecek.

FIBA Avrupa’dan yapılan açıklamaya göre, icra kurulunun 30 Haziran’da aldığı karar doğrultusunda, THY Avrupa Ligi ve ULEB Avrupa Kupası’na katılamayan takımların mücadele edeceği yeni turnuvayla ilgili detaylar belli oldu.

Yeni kulüp organizasyonunda, coğrafi olarak 2 konferansa bölünmüş 56 takım yer alacak. 28 Ekim’de başlayacak ve dörder ekipten oluşan 14 gruptaki ilk tur maçları sonucunda, grubunu ilk 2’de bitiren takımların yanı sıra en iyi dört 3’üncü de son 32’ye kalacak.

İkinci turda yine dörder takımdan oluşacak 8 grupta ilk 2 sırayı alan takımlar, play-off’lara yükselecek. Turnuvanın Dörtlü Final’i ise 29 Nisan-1 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılacak.

Organizasyonda Türkiye’yi, Türk Telekom ve Royal Halı Gaziantep temsil edecek. Türk kulüplerinin, 2. Konferans’tan seribaşı olarak katılacağı kura çekimi, yarın TSİ 14.00’te Almanya’nın Freising kentinde gerçekleştirilecek.