SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersoy ÖZDEM

Beşiktaş, Avusturya kampını noktalarken teknik direktör Şenol Güneş açıklamalarda bulundu. “Eksiğimiz çok” sözleriyle yüzde 100 hazır olmadıklarını dile getiren başarılı çalıştırıcı, “Bütün oyuncuları yıpranmaya sebebiyet vermeden oynatmaya çalıştık. Hem oyuncuları hem bazı pozisyonlarda neler yapacağımızı gördük. Beceri, yetenek ve oyun temposu olarak eksiğimizin çok olduğunu görüyorum. Hiç ara vermeden, sürekli çalışarak kampı tamamladık. Bütün bunların karşılığını ligde göreceğiz” dedi.

“GİDENLER OLABİLİR”

Olympiakos ile oynanacak hazırlık karşılaşmasında takımın son durumunun gözler önüne serileceğini dile getiren teknik direktör Şenol Güneş, gidecek oyuncularla ilgili de konuştu. Deneyimli çalıştırıcı, “Bütün oyuncularımız değerli. Dışarıda kalan oyuncularımızın önünü açmak için vermek isteriz. Şu anda yeni sezon için ideal 11 diyeceğimiz bir durum oluşmadı. Orta sahada boşluk olduğu doğru. Sayısal boşluk var. Atiba Hutchinson, Oğuzhan Özyakup, Sosa, Necip ve Serdar var. Sezon uzun bir maraton. Takviyeye ihtiyacımız var” yorumunu yaptı.

“GOMEZ İYİ DURUMDA”

Şenol Güneş, sakatlığı bulunan Jose Sosa'nın durumunun iyi olduğunu söylerken, yeni transferler hakkında ise şu yorumu yaptı: Oyuncularımızın niyetleri iyi. Mario Gomez kaliteli oyuncu. Bir haftadır başka işlerle uğraşıyordu, görüşmeler, imzalar… Bize katıldıktan sonra da ekstra çalıştı, ama hazırlık maçında kontrolsüz bir hareketle sıkıntı yaşayabilirdi. En korktuğumuz şey buydu. Zaten Tolgay'da şansızlığımız oldu. Sonra daha fazla vicdan azabı çekeriz. Kalecilerimize güveniyoruz, şu anda bu bölgeye transfer düşünmüyoruz.

Yayınlanma Tarihi:09:11,