SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Polis yüzünden maçlar ertelendi

Hollanda Birinci Futbol Ligi (Eredivisie) 2015-16 sezonunun, 7 Ağustos Cuma günü Heerenveen ile De Graafschap arasında oynanacak açılış maçı, polisin yapacağı iş bırakma eyleminden dolayı ertelendi.

Güncellenme: 16:41, 04/08/2015
Polis yüzünden maçlar ertelendi

Heerenveen Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, fikstür gereği cuma günü oynanması gereken sezonun ilk maçının, polis ve savcılıkla yapılan görüşmeler sonunda ertelenmesine karar verildi.

Belediye sözcüsü, polisin öngördüğü iş bırakma eyleminin devam etmemesi halinde de maçın oynanmayacağını, çünkü güvenlikle ilgili tedbirleri almak için yeterli zamanlarının olmadığını ifade etti.

Heerenveen-De Graafschap haricinde cumartesi günü oynanması gereken PEC Zwolle-Cambuur ve pazar günkü Willem II-Vitesse mücadelelerinin de ertelendiği duyuruldu.

Maçların oynanacağı kentlerin yerel yönetimleri, erteleme kararının güvenlik gerekçesiyle alındığını bildirdi.

Lahey Belediyesi de dün yaptığı açıklamada, polislerin eyleminin sürmesi halinde ADO Den Haag ile PSV arasında cumartesi günü oynanacak karşılaşmanın erteleneceğini belirtmişti.

Kulüpler ve yerel yönetimlerle görüşme halinde olduklarını açıklayan Hollanda Kraliyet Futbol Federasyonu (KNVB) ise ertelenen maçların oynanacağı alternatif tarihlerin belirlenmeye çalışıldığı bilgisini verdi.

Polis sendikası, 3 ayı aşkın süredir bakanlıkla yürütülen toplu sözleşme görüşmelerinde istedikleri sonucun alınamaması üzerine hafta sonunda oynanacak maçlarda görev almamayı kararlaştırmıştı.

Mayıs ayında Feyenoord ile Vitesse takımları arasında yapılan mücadele de aynı sebeple ertelenmişti.