SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Transferdeki sessizliğini Ricardo Quaresma ve Mario Gomez gibi iki yıldızı alarak sonlandıran Beşiktaş’ta Başkan Fikret Orman, medyada çıkan haberlere tepki gösterdi.

Bir basın mensubunun, siyah-beyazlı kulübün transfer yapmak için UEFA’ya danışacağı yönünde haberler çıktığını hatırlatması üzerine ise Fikret Orman, şunları söyledi:

“Hakikaten bu masabaşı haberlere gülüyorum. Biz gidip UEFA’ya soracakmışız da o da bize böyle diyecekmiş. Böyle saçma sapan bir haber olabilir mi? Beşiktaş Kulübü’nün bir bütçesi var. Bu bütçenin dışarısına çıkarsanız, anlaşmanın dışına çıkmış olursunuz. Haberi yapanlar, haber yapacaklar. Gizli bir haberimiz olsa da ortaya çıkarıp yapacaklar. Bu sizlerin işi. Fakat yalan, masabaşı haberi yapmayın. Artık bu işlerden sıkıldık. Palavradan başka bir şey değil.”

“ÖNEMLİ OLAN TAKIM OLMAK”

Beşiktaş’ın kaliteli bir takım iskeleti olduğunu belirten Orman, “O iskelet üzerinde gerekli transferleri ve hedeflediğimiz noktaları sezon başında açıklamıştık ve oralara transfer yaptık” değerlendirmesinde bulundu.

Takımda 1-2 oyuncunun sakatlığı bulunduğunu da hatırlatan Orman “Teknik heyet ile bir konuşma yapmadım. Konuştuktan sonra ne yapacağımıza karar vereceğiz. Beşiktaş’ta transfer çalışmaları bir dahaki sezon için bile şimdiden başlamış durumda. Gerekliyse yapacağız” dedi.

Orman, Beşiktaş’ın transfer listesinde olduğu iddia edilen Napoli’nin Türk asıllı İsviçreli futbolcusu Gökhan İnler ve Bursasporlu Ozan Tufan’la ilgili soruları ise yanıtsız bıraktı.