SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Madalya canavarı Furkan kampa katıldı

Milli Takım formasını bu yaz iki uluslararası altyapı turnuvasında giyen Furkan Korkmaz, A Milli Takımın Bormio kampına katıldı.

Güncellenme: 22:22, 04/08/2015
Madalya canavarı Furkan kampa katıldı

2015 Avrupa Basketbol Şampiyonası (EuroBasket 2015) öncesi hazırlıklarını sürdüren A Milli Takım’da genç oyuncu Furkan Korkmaz, kamp kadrosuna dahil oldu.

Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, FIBA 19 Yaş Altı Dünya Şampiyonası’nda üçüncü, Avrupa Gençler Şampiyonası’nda ikinci olan milli takımların kadrosunda yer alan Furkan Korkmaz’ın, A Milli Takım’ın İtalya’da sürdürdüğü kampa katıldığı belirtildi.

Yaz döneminde iki madalya alan Furkan Korkmaz’ın, Bormio kentindeki çalışmalara dahil olduğu ve A Milli Takım’la ilk antrenmanına da çıktığı ifade edildi.

Yoğun bir yaz programı yaşayan Furkan Korkmaz’ın, “Üst seviye bir oyuncu olabilmek için bu dönemde tecrübe kazanmam gerektiğini biliyorum. A Milli Takım’da da yer almam, benim için büyük deneyim ve gurur verici bir tecrübe olacak” ifadelerini kullandığı aktarıldı.

Öte yandan, Acıbadem Üniversitesi’nde görev yapan Onur Çetin’in, yardımcı antrenör olarak A Milli Takım teknik kadrosuna katıldığı paylaşıldı.