SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Kulüpler Birliği Vakfı’nın olağan genel kurul toplantısında 18 takımın tamamının oyunu alan Göksel Gümüşdağ, yeniden başkan seçildi.

Son bölümüne Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ve TFF başkan vekillerinin de katıldığı toplantının ardından açıklama yapan Gümüşdağ, kulüp başkanlarına teşekkür etti. toplantıda gündemdeki maddeleri konuştuklarını dile getirdi.

Toplantıda gündemdeki maddeleri masaya yatırdıklarını belirten Gümüşdağ “Süper Lig AŞ’nin startını verdiğimiz günden beri TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetimi ile bu işbirliği ve diyaloğu devam ettirdik. Hepimizin tek amacı, Türk futbolunun menfaati” şeklinde konuştu.

YENİ SEZON ÖNCESİ BİRLİK ÇAĞRISI

Vakıf başkanı ve üyelere geride kalan dönemde yapılan ortak çalışmalar, Türk futbolu ve marka değeri için atılan adımlardan dolayı nezaket ziyaretinde bulunan Demirören ise, yaptığı açıklamada birlik çağrısı yaptı.

 

Demirören, kulüplerin en önemli sorunlarının başında yabancı futbolcu lisans ücretlerinin geldiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“İnşallah ayın 12’sindeki yönetim kurulu toplantısında kulüplerimizin istediği doğrultuda düzenleme yapacağımıza inanıyorum. Yeni sezon başlıyor. Bugünkü birliğin, sezona da yansımasını diliyorum. Kulüp başkanlarının ve yöneticilerinin her olumlu hareketi taraftara kadar yansıyor. Medyanın da olumlu yönlendirmelerde bulunması gerekiyor.”