SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dursun Özbek’ten Ibrahimovic açıklaması

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Zlatan Ibrahimovic hakkında flaş bir açıklama yaptı: Zlatan Ibrahimovic kesin olarak gündemimizde değil. Maliyeti çok yüksek.

Güncellenme: 15:39, 04/08/2015
Dursun Özbek’ten Ibrahimovic açıklaması

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Fransa Birinci Futbol Ligi (Ligue 1) takımlarından PSG’nin İsveçli yıldızı Zlatan Ibrahimovic’in transfer gündemlerinde olmadığını söyledi.

Kulüpler Birliği Vakfı’nın Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen olağan genel kurulunun ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Özbek, İsveçli futbolcu Zlatan Ibrahimovic’in transferi için herhangi bir görüşmede bulunmadıklarını belirtti.

Özbek, tecrübeli futbolcuyla ilgili kulüpten açıklama yapılacağını kaydederek, “Böyle bir transfer girişimimiz yok. Yazılıp çizilenler kulübümüzün görüşü değil. Ibrahimovic gündemimizde yoktu. Herhangi bir görüşmemiz de olmadı” dedi.

Ibrahimovic’in maliyetinin çok yüksek olduğunu vurgulayan Özbek, “Takımı gençleştirmek istiyoruz. Bazı eksik yerlerimiz var. Ona bağlı olarak transferlerimiz devam edecek, ama Ibrahimovic gündemimizde yok. Teknik kadronun verdiği liste doğrultusunda çalışmalarımız da devam ediyor” şeklinde konuştu.

Dursun Özbek, Galatasaray’dan ayrılması gündemde olan Felipe Melo’yla ilgili bir soru üzerine ise, “Hamza hoca ona kısa bir süre verdi. Bugün, yarın belli olur” derken, İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Inter’in Şilili futbolcu Gary Medel’le ilgili ise, “Gary Medel ile görüşüyoruz” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:14:31,