SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hamza Hamzaoğlu ve öğrencileri geçen sezon hem şampiyon oldu hem de Ziraat Türkiye Kupası'nı kucakladı. Yeni sezona toplam 22 gün süren iki Avusturya kampıyla hazırlanan Galatasaray, özellikle 4-0 biten Nice mücadelesi sonrası çok ağır eleştiriler almıştı.

Ancak Hamzaoğlu oyuncularından memnun olduğunu söylüyordu. Tecrübeli hoca, Nice mücadelesini bir kaza olarak görüyordu. Galatasaray’ın gerçek gücü, Inter maçında ortaya çıktı. Arena'da üstün bir futbol sergileyen sarı-kırmızılılar, Inter'i 1-0 yendi.

SADECE DEFANS SIKINTILI

Galatasaray’da kaleci Muslera yine önemli kurtarışlar yaparak kaldığı yerden devam edeceğini gösterdi. Orta sahada başta Bilal Kısa olmak üzere yeni transferler takıma çabuk uyum sağlayacak bir görüntü çizdi. Hücum hattı ise rakiplerin korkulu rüyası olacağa benziyor. Sneijder önderliğinde sağda Yasin, solda Podolski, ileri uçta da Burak dünyadaki her takımın ağlarını havalandıracak kapasitede. Sadece savunma biraz sıkıntılı görünüyor. Ama Galatasaray buna rağmen Bursaspor’a oranla ağır basıyor.