SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersoy ÖZDEM

Beşiktaş Avusturya kampını noktalarken, forvet oyuncusu Cenk Tosun, antrenmanlarda ve hazırlık maçlarında gösterdiği performansla yeni transfer Mario Gomez’e formanın kolay olmadığını gösterdi.

Olcay Şahan, Pedro Franco, Kerim Frei, İsmail Köybaşı ve Ramon Motta’nın kötü bir görüntü sergilediği kampta, futbolcuların performansını masaya yatırdık.

Cenk Tosun: Vay canına… Ne olmuş bu arkadaşa… Hırslıydı, coştu, Gomez'in yanında iyi bir eküri olacağını kanıtladı. Müthişti, nasıl kesebilirsin ki?

Oğuzhan: Zayıf, çelimsiz, rüzgar esse sarsılan görüntüsünü geride bıraktı, çok ama çok çalıştı. Kampın yıldızlarındandı Oğuzhan, 10 tam puan…

Rhodolfo: Kampa katılır katılmaz farkını gösterdi, sanki Zago geri geldi. Kaya gibi sağlam, 40 metredeki adamın ağzının içine pas atması da enteresan…

Andreas Beck: Klasik bir Alman, açılın yoldan! Disiplinli, çalışkan. Daha ilk antrenmandan yerinin garanti olduğunu belli etti, klasını da herkese gösterdi.

Quaresma: İlk döneminden çok daha farklı. Takım oyuncusu olmaya çalıştı, canını dişine taktı. Kartal'ın yeni sezonda yarıştaki en büyük avantajı…

Mario Gomez: Adam sanki gol atmak için yaratılmış. Topa bir vuruyor dannn diye, sesi öbür yandan yankılanıyor. Tam bir profesyonel. Golü adeta kokluyor.

Tolga Zengin: Kara bahtım, kem talihim! Taşa bassam iz olur, diye diye talihsiz bir sezon geçirdi ama şimdi düzeldi. Kampta iyiydi, 1 numara olacağını gösterdi.

Cenk Gönen: Bu yarışta ben de varım, dedi, rekabete hazır olduğunu sonuna kadar gösterdi. Ancak kulübeden öteye geçmesi biraz zor olacak gibi…

Günay Güvenç: Geçen sezon bıraktığı yerden başladı, bir ağzıyla kuş tutmadığı kaldı. Ne yazık ki önündeki tecrübeli isimleri geçmek için daha da çok çalışmalı…

Dusco Tosic: Takıma kolay uyum sağladı, sanki 40 yıldır buradaydı. Sol bekin kesilmez adamı, stoperde de oynayabilmesi bir başka avantajı…

Ersan Gülüm: Kampa durgun başladı, sonradan motor taktı. Uçtu mübarek, havadan top bırakmadı. İlk 11 benim diye adeta haykırdı.

Milosevic: İzinliydi, kampa geç geldi. Ama izinliyken “10 dönüm bostan yan gel yat Osman” yapmamış, hemen forma girerek bunu gösterdi.

Serdar Kurtuluş: Geçen sezon tek sağ bekti, şimdi Beck de geldi. Aldırmadı, çalıştı. Ön liberoda da oynayabilmesi avantajı, ilk 18'de her zaman olacağı anlaşıldı.

Necip Uysal: Her ne kadar ilk onbir şansı az olsa da camianın “bizim çocuk” bakışıyla kalması garanti. Garanti diye çalışmayı bırakmadı, bravoyu kaptı.

Hutchinson: Bildiğiniz gibi, anlatacak ne var ki. Aynı görüntüsünden şaşmadı, görev adamı rolünü yine oynadı. Çalışkandı, iyi bir kamp dönemi yaşadı.

Gökhan Töre: İlk çağların yenilmez savaşçısı Barbar Conan gibi, nasıl da kuvvetli. Ona çarpmak duvara çarpmak gibi, yine takımının önemli kozu olacak belli ki…

Jose Sosa: Karısı hamile. Bacağında sorunlar var bir de. Zihinsel ve fiziksel olarak hazırlanamadı, ancak tekniği ile ön plandaydı.

Mustafa Pektemek: Pektemek gol demek, derlerdi. Şimdi Pektemek sakatlık demek, diye düşünülmesi moralini bozuyor. Bir de takas haberleri canını çok yakıyor.

Ömer Şişmanoğlu: Ne yapsa olmadı, talihsiz bir adamdı. Çok çalışmasının karşılığını alamadı, formunu artıramadı, gol atmakta da ne sıkıntılar yaşadı.

Kerim: “Benim adım Kerim, fena silkelerim” gibi duruyor ama silkeleyemiyor. İlk kamptaki görüntüsünden de uzaktı, boş boş etrafına bakındı.

İsmail Köybaşı: Tosic de gelince savunmanın solunda oynama şansı çok azaldı. İstekliydi istekli olmasına ama hala formanın çok hem de çok uzağında…

Ramon Motta: Tosic'in form durumunu görünce yıkıldı! 2 sezon banko oynamanın verdiği rahatlığın kalmadığını anladı. Moral bozukluğu sahaya da yansıdı.

Pedro Franco: Şenol Güneş'in gözüne bir türlü giremedi, girmek için çabaladı, bu kez de kaş yapayım derken göz çıkardı! İlk 11’den çok uzakta…

Olcay Şahan: Quaresma'nın gelmesi durumunu sarstı. Artık ilk 11’deki yerinin garanti olmadığını anladı. Durgundu, bal yapmayan arı rolünü oynadı.