SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın transfer listesinde bulunan Ozan Tufan’ın, siyah-beyazlı kulüpten gelen teklifle aklının karıştığı ortaya çıktı.

Bursaspor’dan yıllık 100 bin lira kazanan Ozan Tufan’a 4 milyon TL ücret teklif eden Beşiktaş yönetimi, başarılı futbolcunun aklını çelmeyi başardı. Oza Tufan da transfer görüşmeleri ile ilgili Fanatik gazetesine yaptığı açıklamada “Bana verilen sözler var. Yönetimle bugün görüşeceğiz. Her şey belli olacak” diyerek durumunun kısa bir süre sonra netlik kazanacağının sinyallerini verdi.

Beşiktaş, Ozan Tufan için Bursaspor’un kapısını son olarak İsmail Köybaşı, Necip Uysal ile Pedro Franco'yu bonservisiyle; Mustafa Pektemek ya da Ömer Şişmanoğlu'nu kiralık; ve ek olarak da 2 milyon Euro'luk bir teklifle çalmıştı. Eğer Bursaspor teklifi kabul ederse Ozan Tufan bugün Beşiktaşlı olabilir.

Teklifi düşünen Bursaspor yönetimi ise yaşanan gelişmelere isyan etti. Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, Ozan Tufan’ın durumu ile ilgili Bursa TV’ye yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kulüpler futbolcularımızın kafalarını bulandırdı. Şimdi biz bunu düzeltmek için çaba harcıyoruz. Eğer teklif yapmak istiyorlarsa yazılı olarak kulübe yaparlar ya da bizi ararlar. Ama direkt futbolcuları arayıp , 'Ben seni istiyorum, ben seni alacağım' dersen bu ayıp ve ahlaksızlıktır.”

Yayınlanma Tarihi:08:37,