SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor'da büyük bir kaosa neden olan ve kadro dışı bırakılan Onur Kıvrak'ın yerine yeni bir isim aranmaya başlandı. Geçen sezonu AZ Alkmaar’da geçiren koruyan Esteban Alvarado Brown ile görüşmelerin yapıldığı ortaya çıktı.

Sportif Direktör Süleyman Hurma ile patlak veren gerginlik üzerine Teknik Direktör Şota Arveladze'nin de onayı ile kadro dışı bırakılan Onur'un kesin olarak gözden çıkarıldığı bildirilirken, bordo-mavili kulübün kaleci arayışlarının 26 yaşındaki Esteban Alvarado Brown üzerinde yoğunlaştığı öğrenildi.

Milliyet’in haberine göre; AZ Alkmaar ile sözleşme yenilemeyen ve şu anda serbest durumda bulunan Kosta Rikalı file bekçisinin menajerleriyle temasa geçen bordo-mavililerin, olumlu yanıt gelmesi durumunda maddi konulardaki teklifini yapacağı kaydedildi.

TARAFTARA TEKME ATMIŞTI

Bilindiği gibi Esteban'ın adı 2011 yılında oynanan Ajax-AZ Alkmaar maçında Ajax'lı bir taraftarın sahaya girerek Kosta Rikalı kaleciye saldırmasıyla gündeme gelmişti. Kendisine saldıran taraftarı tekmelediği için kırmızı kartla ihraç edilen Esteban'ın cezası daha sonra Hollanda futbol federasyonu tarafından kaldırılmış, saldırgana ise 4 ay hapis ve 30 yıl maçlara girmeme cezası verilmişti.

tekmaa