SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

NBA’de ülkemizi temsil eden basketbolculardan Hidayet Türkoğlu, gelecek planları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kariyerine bir sezon daha NBA’de devam etmek istediğini belirten Türkoğlu “Türk spor tarihinde bir ilki başarmak istiyorum. NBA’de bin maç oynayan ilk Türk olmak istiyorum. Benim tek hedefim bu. 3 maçım kaldı. O yüzden birkaç takımla görüşmelerim devam ediyor” dedi.

“TÜRKİYE’YE DÖNERSEM…”

Türkiye’ye dönmesi halinde formasını giyeceği takımı açıklayan Hidayet “Her ne kadar Efes Pilsen’de büyüyüp belli başarılar elde ettiysem de çocukluğumdan beri büyük bir Fenerbahçe taraftarıyım. İster istemez oraya karşı bir sempatim var. Türkiye’ye basketbol oynamak için dönersem Fenerbahçe formasını giyerim” şeklinde konuştu.

Profesyonel kariyerini tamamladıktan sonra yöneticilik yapmak istediğini vurgulayan tecrübeli basketbolcu, Türkiye Basketbol Federasyonu’nda yer alacağı şeklinde çıkan haberler ile ilgili şunları söyledi:

“”Henüz net bir teklif gelmedi. Uzun yıllar milli takımda görev yapan bir insan olarak böyle düşünmeleri beni mutlu etti. O ekibe dahil olacağım ya da olmayacağım diye bir şey söyleyemiyorum.”

“ZOR BİR GRUPTAYIZ”

Türkiye A Milli Basketbol Takımı’nın 2015 Avrupa Basketbol Şampiyonası’ndaki şansını da değerlendiren Hidayet “Grup olarak kağıt üzerinde hiç şans verilmeyen bir ülkeyiz. Ama biz her zaman mücadele eden ve son saniyeye kadar maçı bırakmayan bir ekip olmuşuzdur. Bunu daha önceki şampiyonalarda da göstermişizdir” değerlendirmesinde bulundu.

Ömer Aşık’ın sakatlığının milli takım için büyük şanssızlık olduğunu da sözlerine ekleyen Hidayet “Ama onun yerini dolduracak, yokluğunu hissettirmeyecek arkadaşlar bu şampiyonada ellerinden geleni yapacaklardır. Onların kazanacağı çok şey var” ifadelerini kullandı.