SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Avrupa Ligi’nde gecenin sonuçları

Avrupa Ligi’nde gecenin sonuçları

Avrupa Ligi'nde 28 maçın oynandığı gecede takımlar rövanş için avantajlı skor almak adına sahaya çıktı.

UEFA Avrupa Ligi’nde 3. ön eleme turu ilk maçları tamamlandı.

Türkiye’yi Trabzonspor ve Medipol Başakşehir’in temsil ettiği turda, 28 karşılaşma oynandı. Bordo-mavililer, deplasmanda Makedon ekibi Rabotnicki’ye 1-0, Medipol Başakşehir ise Hollanda’da AZ Alkmaar’a 2-0 yenildi.

Avrupa Ligi’nde Krasnodar-Slovan Bratislava maçını Türk hakem Halis Özkahya yönetti.

Arnavutluk temsilcisi Kukesi’nin Polonya ekibi Legia’yı konuk ettiği maç ise ev sahibi taraftarların sahaya attığı maddeler nedeniyle tatil edildi.

Rövanşlarının 6 Ağustos Perşembe günü oynanacağı 3. ön eleme turu ilk maçlarında alınan sonuçlar şöyle:

Kairat (Kazakistan) – Aberdeen (İskoçya): 2-1

Elfsborg (İsveç) – Odds (Norveç): 2-1

Sturm Graz (Avusturya) – Rubin Kazan (Rusya): 2-3

Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti) – Hapoel Kiryat Shmona (İsrail): 2-1

AIK (İsveç) – Atromitos (Yunanistan): 1-3

Altach (Avusturya) – Vitoria Guimaraes (Portekiz): 2-1

PAOK (Yunanistan) – Spartak Trnava (Slovakya): 1-0

Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) – Kabala (Azerbaycan): 1-1

Krasnodar (Rusya) – Slovan Bratislava (Slovakya): 2-0

Zürih (İsviçre) – Dinamo Minsk (Belarus): 0-1

Zilina (Slovakya) – Vorskla (Ukrayna): 2-0

AZ Alkmaar (Hollanda) – Medipol Başakşehir (Türkiye): 2-0

Thun (İsviçre) – Vaduz (Liechtenstein): 0-0

Kukesi (Arnavutluk) – Legia (Polonya): 1-2 (Yarıda kaldı)

Rabotnicki (Makedonya) – Trabzonspor (Türkiye): 1-0

Brondby (Danimarka) – Omonia (Kıbrıs Rum Kesimi): 0-0

Debrecen (Macaristan) – Rosenborg (Norveç): 2-3

Targu Mureş (Romanya) – Saint Etienne (Fransa): 0-3

Bordeaux (Fransa) – AEK Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi): 3-0

Charleroi (Belçika) – Zorya (Ukrayna): 0-2

Standard Liege (Belçika) – Zeljeznicar (Bosna Hersek): 2-1

West Ham United (İngiltere) – Astra (Romanya): 2-2

Athletic Bilbao (İspanya) – Inter Bakü (Azerbaycan): 2-0

Sampdoria (İtalya) – Vojvodina (Sırbistan): 0-4

Hajduk (Hıvatistan) – Stromsgodset (Norveç): 2-0

Belenenses (Portekiz) – Göteborg (İsveç): 2-1

Southampton (İngiltere) – Vitesse (Hollanda): 3-0

Wolfsberg (Avusturya) – Borussia Dortmund (Almanya): 0-1