SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Gomez, Beşiktaş sayesinde yine milli olabilir”

ALMAN Milli Takımı'nın bir dönemler yıldızı olan Mario Gomez'in Beşiktaş'a transfer olması, Almanlar'ı "Yeniden milli takıma dönme umudu doğdu. Löw'in dikkatini çekebilecek bir takıma transfer oldu" diye sevindiriyor.

Güncellenme: 23:42, 30/07/2015
“Gomez, Beşiktaş sayesinde yine milli olabilir”

FRANKFURT

Alman Milli Takımı’nda 2007 ile 2012 yılları arasında 59 maça çıkan ve 25 gol atan Gomez, daha sonra bir anda unutulup gitmişti. En son olarak Hollanda’ya karşı Avrupa Şampiyonası elemelerinde 2 gol atan Gomez, son dünya kupasında ise sakatlığı nedeniyle Brezilya’ya gidememişti.

En son olarak İskoçya’ya karşı geçen yıl oynanan Avrupa Şampiyonası grup maçında forma giyen, bir de dostluk maçında Arjantin’e karşı oynayan Gomez, daha sonra Milli Takım Teknik Direktörü Joachim Löw’den hiç davet almadı.

YENİDEN AVRUPA PİYASASINDA

Geçen sezon İtalya’daki takımında 20 maça çıkan ve 4 gol atan Gomez’in artık eski sağlığına kavuştuğu, Beşiktaş’la birlikte ligde ve Avrupa’da bir standardı yakalayınca, Löw’ün dikkatini yeniden çekerek mille takıma çağrılabileceği belirtiliyor.

Alman basını da, kendine özgü tekniği ile Gomez’in yeniden milli takımda görülmesinin, Alman taraftarlar tarafından çok istendiğini belirtiyor.

Yayınlanma Tarihi:14:46,