SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Mehmet Demirkol’un açıklamaları:

Mehmet Topal’ın çift ön liberoda sıradanlaştığı görüşünü savunan Demirkol, Fernandao’nun bu yıl 20 golü rahatlıkla aşacağını iddia etti.

“FERNANDAO 20 GOLÜ RAHATLIKLA AŞAR” “Lucescu, Caner'in ortaları için üst düzey tedbir almıştı. Sow ve Fernandao'nun sık sık üst üste binişleri de durumu zorlaştırdı. Bu çözülmeyecek bir şey değil. Fernandao'nun yüksek güveni çok çarpıcı. Bu sene 11'deki yerini kaybetmezse 20 golü rahatlıkla aşar. Ayrıca top tutmadaki üstün yüzdesi ve fiziği, iki yönlü orta saha sayısı az olan Fenerbahçe'yi rahatlatacaktır.”

“SOUZA İÇİN ÇOK UMUTLUYUM” “Topal bir ön libero değil, bir çapa. Tek başına oynadığında bir dünya yıldızı. Oynayamayacağı takım yok. Çift ön liberoda ise sıradanlaşıyor. Pereira'nın bu durumu mutlak olarak gözetmesi lazım. Souza için ise çok umutluyum. Oyun bilgisi çok yüksek. Çok basit ve çabuk oynamayı biliyor. Bir ön liberodan fazlası. Ceza sahasına daha çok girebileceği bir görevlendirmede kesin fayda sağlar. Ayrıca çizgide oynamışlığı da var. Pereira ondan çok fazlasını alabilir.”

Son güncelleme: 10:37 30.07.2015