SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni Aslan Jose’yi yakından tanıyın!

İspanyol gazeteci Axel Torres'e göre Jose Rodriguez, Melo’dan çok Hamit Altıntop’u andırıyor. Genç yıldız sağ kanatta da oynayabiliyor. Rodriguez, yetenekli olduğu kadar güçlü ve dinamik bir oyuncu.

Güncellenme: 08:07, 29/07/2015
Yeni Aslan Jose’yi yakından tanıyın!

Melo “Gideceğim” diye tutturduğundan beri adı birçok futbolcuyla anılan Galatasaray, adeta şapkadan tavşan çıkardı. Sarı-kırmızılılar 20 yaşındaki Jose Rodriguez ile anlaştı. Bu futbolcu geçen sezon kiralık olarak Deportivo forması giymişti. Ancak tapusu Real Madrid'deydi. Galatasaray'ın Real'e bonservis ödemeyeceği, Rodriguez ile de seneliği 750 bin Euro'dan 4 yıllık sözleşme imzalayacağı belirtiliyor. Genç yıldız sarı-kırmızılı formayı giyecek ama kendisini pek fazla kişi tanımıyor. Rodriguez'i İspanyol spor gazetesi Marca'nın editörü Axel Torres değerlendirdi.

SELÇUK İNAN’IN BÖLGESİNDE

Turkish-Football.com için bir yazı kaleme alan Torres, “Jose, yetenekli, fizikli, ileri uçta da görev alabilen ofansif bir orta saha. Orta sahada defansif olarak taktiksel disiplinden noksan olmakla birlikte tam bir kanat oyuncusu da değil. Çeşitli pozisyonlara uyum sağlayabilmesi açısından Hamit'le benzeşir. Güçlü ve dinamiktir. Galatasaray'da ideal yeri Selçuk'un pozisyonudur” ifadelerini kullandı. Herkes bu oyuncunun Melo'nun yerine geldiğini düşünüyordu. Ancak bu analiz, Jose'nin daha farklı bir futbolcu olduğunu ortaya çıkardı