SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tom Brady’ye verilen 4 maç ceza onandı!

Amerikan Futbolu Ligi (NFL) Başkanı Roger Goodell, New England Patriots takımının "quarterback"i (oyun kurucu) Tom Brady'ye verilen 4 maçlık cezanın onandığını açıkladı.

Güncellenme: 13:16, 29/07/2015
Tom Brady’ye verilen 4 maç ceza onandı!

NFL’den yapılan açıklamaya göre, 2014-15 sezonu şampiyonu Patriots’ın, Indianapolis Colts’u 45-7 yenerek finale (49. Super Bowl) yükseldiği maçta kullanılan 12 toptan 11’inin havasının bilinçli bir şekilde indirilmiş olabileceği şüphesiyle açılan soruşturmada 4 maç ceza alan Brady hakkındaki karar onandı.

NFL Başkanı Roger Goodell, 2007 ve 2010’da sezonun en değerli oyuncusu seçilen Brady’nin, asistanına, ifade vereceği gün cep telefonunu kırmasını söylediğinin ortaya çıktığını belirterek, “Maç topları ve devamında gelişen soruşturma ışığında Bay Brady’nin oyunun dürüstlüğünü ve kamuoyunun güvenini zedeleyici bir davranışta bulunduğu görülmüştür” ifadelerini kullandı.

Soruşturma kapsamında, havası inmiş topların yağmur altında yakalanmasının kolaylaştığı, oyun kurucu Brady’nin bu sayede daha isabetli paslar attığının tespit edilmesi sonrası 37 yaşındaki oyuncuya 4 maç men, takımı Patriots’a ise 1 milyon dolar para cezası verilmişti.

Brezilyalı model Gisele Bündchen ile evli olan Brady, 4 kez Super Bowl şampiyonluğu kazanmış, 3 kez de Super Bowl’un en değerli oyuncusu ödülüne layık görülmüştü.