SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şansı yüzde 50

29 Temmuz 2015

SHAKHTAR maçının ilk 45 dakikasında Fenerbahçe'yi hiç beğenmedim. Diego, Nani ve kaleci Volkan dışındaki futbolcuların tamamı beni hayal kırıklığına uğrattı. Takım savunması bir rezaletti. Hazırlık maçlarındaki hataları tekrarladılar. Yeni sezondaki Fenerbahçe için şunu söyleyebiliriz: Maç kazanması için yediğinden fazla gol atması gerekecek.

UKRAYNA ekibi oturmuş bir takım. Adeta ezbere oynuyorlar. Defansı geride kuruyorlar, sürekli ayağa paslarla hücuma çıkıyorlar. Uzun toplarla da Fenerbahçe savunmasının arkasına adam kaçırıyorlar. Hazırlık maçında Dnipro aynı taktikle Fenerbahçe'yi mağlup etmiş, net pozisyonlar üretmişti. Ancak o maçtan gereken dersler çıkarılmamış olacak ki, Fenerbahçe aynı hataları tekrarladı.

İKİNCİ yarıda ise daha ne istediğini bilen bir Fenerbahçe vardı sahada. Daha iyi organize oldular ama savunma zaafı devam etti. Sonuçta bu takım 1 aydır birlikte ve zamana ihtiyacı olduğu çok açık.

DİEGO tam anlamıyla bir lider. Dün sahanın en iyisiydi. Müthiş bir form yakaladı ve her maçta üzerine koyarak gidiyor. Hazırlık maçlarının formsuz ismi Nani, takımın en iyileri arasındaydı dün. Sağ bekte sol ayaklı Hasan Ali yerine Gökhan veya Şener oynasaydı Nani çok daha faydalı olabilirdi. Kamp döneminde bir gol makinesine dönüşen Sow, top göremedi. Fernandao ise ağır kaldı. Brezilyalı forvet, 71. dakikada kendisi gitmek yerine Nani'ye pas atsa, arkadaşını kaleciyle karşı karşıya bırakacaktı.

KALECİ transferi sonrası morali bozulan Volkan, dünkü formuyla Fabiano'yu kulübeye hapsedeceğini gösterdi. Dün kurtarışlarıyla takımı ayakta tuttu. Meireles de girdikten sonra çok faydalı oynadı.

RÖVANŞTA Fenerbahçe'nin işi hiç kolay olmayacak. Ancak tur şansı iki takım için de yüzde 50 bence…

BU arada maçın Portekizli hakemini de hiç beğenmedim. Kötü maç yönetti. Orta alanda ikili mücadelelerde takdir haklarını hep Ukrayna ekibinden yana kullandı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek