SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PR çalışması başladı

29 Temmuz 2015

BAKIYORUM da, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Kuddusi Müftüoğlu konuşmaya başlamış. Ne güzel işte, konuşan MHK başkanına her zaman ihtiyaç var. Dilerim, sezon için hakemleri fahiş hatalar yaptığında da konuşur ve doğruyu anlatarak kamuoyunu aydınlatır! Müftüoğlu'nun konuştuğu gazetenin patronunun TFF Başkanı olduğunu düşününce, bunun bir PR çalışması olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

BU yıkama yağlamaya belki bu konulara vakıf olmayan kişiler inanabilir ancak, süslü laflara ben sadece güler geçerim. Hep söylüyoruz, spora siyaset karışmamalı, ama maalesef Türkiye'de bugüne kadar hep böyle oldu. Siyasiler bir şekilde işin merkezinde olmayı seviyor. Sayın Müftüoğlu, bari bunu inkar etme. Senin buralara nasıl geldiğini herkes biliyor. Kendisi, “Ben buraya gelmek için hiçbir siyasiyi aramadım, teklif bana yapıldı. Ekibimi de ben kurdum” diyor, ancak bunların laf-ı güzaf olduğunu biliyoruz. Önemli olan adaletli olmaktır. Bir insan siyasetle uğraşabilir. Ama önemli olan yapılan işe siyasetin karışmaması. Ancak klasman belirlemeye de baktığımızda ne yazık ki, siyasetin ve adamcılığın derin izleri görünüyor.

EĞER bundan sonra hakem camiasını da böyle yöneteceklerse yazıktır, günahtır. Önce sen icraatlerinde adil olacaksın ki, sonra senin hakemin sahaya çıktığında adalet dağıtabilsin. Ey Kuddusi, 40'lı yaşlardaki koşamayan hakemleri profesyonel yapmayı düşünüyorsan, sen bu kafayla bu camiaya bir şey katamazsın. FIFA koşusunda koşamayan hakemi profesyonel yapmayı düşünüyorsun, bu nasıl anlayıştır şaşıyorum doğrusu.

UEFA, bu hakeme koşu probleminden dolayı uzun süre maç bile vermiyor, ama sen onu binlerce lira maaşla profesyonel yapmayı planlıyorsun. Bu neyin kafasıdır anlamak mümkün değil.

DAHA işin başındayken böyle acemice işlere imza atarsanız siz bu ligin sonunu zor görürsünüz.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek