SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kırmızı-lacivertli ekip, dünkü idmana pliometrik sıçrama çalışmaları yaparak başladı. Akşam ise topla çalıştı. Futbolcuların oldukça hırslı ve arzulu olmaları, teknik direktör Mesut Bakkal’ı sevindirdi. Antrenman sonrası gazetecilere açıklama yapan Bakkal, “Lige güçlü girmek için bu çalışmaları eksiksiz yapmak zorundayız” dedi.

Bakkal, ikinci kamp döneminde futbolcuların güçlerinin doruğa çıkması için çalışmaları ağırlaştırdıklarını belirterek, “Maçlar başlamadan futbolcumuzun hem çabukluk hem de güç kazanması gerekiyor. Bu çalışmalar aynı zamanda sakatlık riskini de azaltıyor. Pliometrik çalışma patlama hareketlerini yaparak kas gücünü arttırmayı hedefliyoruz. Şu anda hiçbir futbolcum da sıkıntı yok. Her geçen gün hazır hale geliyorlar. Oynayacağımız hazırlık maçları da ideal oyun düzenimizi bulmamızı sağlayacaktır” diye konuştu.

Hollanda kampında bulunan Mersin İdmanyurdulu yöneticiler Hikmet Kaya, Ahmet Serttaş ve Sedat Aydöner de takımı yalnız bırakmazken, Mersin İdmanyurdu Genel Menajeri Mesut Bilir ise futbolcuların sorunları ile yakından ilgileniyor. Mersin İdmanyurdu’nun Hollanda kampının 31 Temmuz’da sona ereceği, kırmızı-lacivertlilerin 4 Ağustos tarihinde lig hazırlıklarına Mersin’de devam edecekleri bildirildi.