SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Shakhtar Donetsk Teknik Direktörü Lucescu, Şükrü Saracoğlu Stadı’nda 0-0 berabere kaldıkları Fenerbahçe maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Mircea Lucescu’nun maç sonu ilk açıklamaları şöyle:

“Bu sadece 1. kısımdı. İki takımı da gördük. Her takım başarı peşindeydi. İlk yarıda sanki Shakhtar’ın daha çok pozisyonu, 2. yarıda da Fenerbahçe’nin daha çok pozisyonu vardı. Gol pozisyonlarını göz önüne alırsak, bizim de çok fazla şansımız vardı. Kendi takımımı değerlendirmem gerekiyorsa, memnun olduğumu söyleyebilirim. 0-0 biraz kaygan bir skor iki takım içinde. Bu durumda her iki takım da 2. müsabakaya odaklanmalıdır. Belki de daha iyi hazırlanmış olacağız 2. maç için.”

“Olağanüstü taraftar gördük”

“Gerçekten olağanüstü taraftar gördük. Türkiye’de her seferinde bu atmosferi hissediyorum ve takdir ediyorum. Gerçekten olağanüstüydü taraftar. Kaldı ki, benim dikkatimi çeken başka bir şey de oldu. Taraftar her iki takıma da destek verdi.”

“Fred’in oynamaması için tavsiyede bulundular”

“Fred için bize tavsiyede bulunmuşlardı, onun oynamamasını tavsiye ettiler. Gayriresmi bir tavsiyeydi bu. Ben bu oyuncu ile bir görüşme yapmıştım. Doktorun sorumlu tutulması gerekiyor bu durumdan. Resmi bir rapor mevcut. Sağlık raporundan bahsediyorum. 13 kilometre koşan bir oyuncunun ilaca ihtiyacı olduğuna inanmıyorum. Umarım 2. testi de geçecektir.”

“Yüzde 50 şansımız var diyebilirim”

“Çok iyi bir maç oynadık. Sezon başında çok iyi bir ekibe karşı, çok güzel bir skor aldık. 0-0 tehlikeli bir skor, iyi ya da kötü olabilir. Her iki takım için de eşit şans var. Yüzde 50 şansımız var diyebilirim. Kendi ekibim adına konuşursam, ben beğendim. Tekrar ediyorum, çok iyi bir ekibe karşı oynadık.”

Yayınlanma Tarihi:00:14,