SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Ben kaptanım, istediğim gibi yürürüm!’

Trabzonspor'da yeni sezon öncesi kriz bitmiyor! Süleyman Hurma ve başkan ile kriz yaşayan Ersun Yanal'ın ardından takım kaptanı Onur Kıvrak da Hurma ile tartıştı. Tecrübeli file bekçisi İstanbul'da yeni transfer gibi karşılandı.

Güncellenme: 08:44, 29/07/2015
‘Ben kaptanım, istediğim gibi yürürüm!’

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda Makedon ekibi Rabotnicki ile deplasmanda karşılaşacak olan Trabzonspor'da, Süleyman Hurma ve Onur Kıvrak arasında yaşanan gerilim moralleri bozdu.

Hurma'nın isteği ile antrenmanda yer almayan Onur, maç kadrosundan da çıkarılırken, iki isim yaşanan gerilim ile ilgili ilk açıklamalarını yaptı. İlk olarak antrenman sonrası gazetecilere konuşan Hurma “Onur'un morali bozuktu. Bunun için kendisine izin verdim. Düzelirse aramıza döner, düzelmezse kendisi bilir” diyerek tartışmanın boyutunu gözler önüne serdi.

ONUR KIVRAK: KİŞİLER GEÇİCİ, TRABZONSPOR KALICIDIR

Onur Kıvrak, konuyla ilgili olarak AA’ya yaptığı açıklamada, kulüp sportif direktörü Süleyman Hurma ile aralarında sadece bir diyalog yaşandığını, herhangi bir tartışmanın olmadığını söyledi. Onur, yaşananlar için üzgün olduğunu ifade ederek, “Bana kadro dışı bırakıldığım söylendi. Ben de İstanbul’a dönüyorum” dedi. Onur Kıvrak’ı İstanbul Atatürk Havalimanı’nda çok sayıda Trabzonspor taraftarı sevgi gösterileriyle karşıladı. Onur Recep Kıvrak’ı omuzlara alan taraftarların “Onur’u satanı biz de satarız” tezahüratı sonrası bordo-mavili kalecinin gözlerinin dolduğu gözlendi.

rew

Kendisine gösterilen büyük ilgi karşısında havalimanında taraftara seslenen Onur Recep Kıvrak, “Kişiler geçici, Trabzonspor kalıcıdır. Önemli olan Trabzonspor. Bize görev verildiği sürece görevimizi yaparız” ifadelerini kullandı. Onur Recep Kıvrak, daha sonra kendisini bekleyen araçla havalimanından ayrıldı.

“BEN KAPTANIM, İSTEDİĞİM GİBİ YÜRÜRÜM!”

Bu arada Fanatik gazetesinin haberine göre Onur Kıvrak ile Süleyman Hurma arasındaki tartışma şöyle gelişti:

Onur’un kampta keyifsiz olduğunu gören Süleyman Hurma, yıldız futbolcuyla konuşmak istedi. Onur’un yürüyüş tarzından da rahatsız olan Hurma, “Kendine çeki düzen ver. Yürürken dikkat et” şeklinde bir ifade kullandı.

Hurma’nın bu yorumuna Onur’dan sert bir tepki geldi: “Ben bu takımın kaptanıyım. İstediğim gibi yürürüm!

te