SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’dan anlamlı ziyaret

Rabotnicki maçı için Makedonya'ya giden Trabzonspor kafilesi geçen yıl trafik kazasında hayatını kaybeden takımın eski kalecisi Milosevski'nin mezarını ziyaret etti.

18:10 -
Trabzonspor’dan anlamlı ziyaret

Trabzonspor takımında Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, kulüp sportif direktörü Süleyman Hurma, teknik direktör Şota Arveladze, kaptan Onur Recep Kıvrak ve Mustafa Yumlu, Makedonya’da anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdiler.

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında 30 Temmuz Perşembe günü deplasmanda Rabotnicki ile karşılaşacak olan bordo-mavili ekip, Üsküp’teki Büyük İskender Havalimanı’na indi. Burada kafileden ayrılan Hacıosmanoğlu, Hurma, Arveladze, Onur ve Mustafa, özel araçla takımın eski kalecisi Petar Milosevski’nin mezarını ziyarete gitti.

Onur ve Mustafa, Milosevski’nin mezarının üstüne Trabzonspor flaması örtüp, çiçek bıraktılar. Hacıosmanoğlu da Milosevski’nin eşi Irena Milosevski’ye taziyede bulundu. Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Hacıosmanoğlu “Trabzonspor’a hizmet eden Trabzonsporluların sevdiği bir kardeşimizdi. Tesadüf biz de onun şehrine maça geldik. Elbette kabrini ziyaret etmeden buradan gitmemiz söz konusu değildi. Kendisine teşekkür ediyoruz. Trabzon’da iz bırakıp ayrılmıştı” dedi.