SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın kasasından 1 euro çıkmayacak!

Inter’e gitmek isteyen Melo’nun menajeri Jose Rodriguez, tapusu Real Madrid’de olan genç adaşını Galatasaray'a bedelsiz getirebileceğini söyledi. Aslan teklifi hemen kabul etti.

Güncellenme: 07:29, 28/07/2015
Galatasaray’ın kasasından 1 euro çıkmayacak!

AMKSPOR

Felipe Melo ile yollar ayrılıyor. Ancak Galatasaray, sambacıyı kaybederken yerini hem genç hem de yetenekli bir futbolcuyla dolduruyor. Melo'nun menajeri Jose Rodriguez, uzun süredir Inter'le görüşüyordu. Melo da Inter'e gitmek istiyordu. Ancak İtalyanlar bonservis ödemeye yanaşmadıkları için transfer bitmiyordu. Menajer Rodriguez, sarı-kırmızılılara adaşını önerdi. Tapusu Real Madrid'de olan 20 yaşındaki Jose Rodriguez, geçen sezon Deportivo'da top koşturmuştu. Sarı-kırmızılılar bu oyuncuyu uzun süredir takip ediyordu.

1 EURO BİLE ÖDENMEYECEK!

Scout raporları çok olumluydu. Menajer Rodriguez, transferi bedelsiz bitirebileceğini söyleyince Galatasaray teklife balıklama atladı. Melo giderken, gelecek vaat eden ve ileride önemli bir paraya satılabilecek bir ön libero kadroya katılacaktı. Kasadan 1 euro bile çıkmayacaktı. Ayrıca Rodriguez'in 750 bin euro'luk yıllık ücreti de oldukça ekonomikti. İspanyol yıldız 4 yıllık sözleşme imzalayacak. 10 milyon euro'dan fazla bir paraya satılırsa, elde edilecek paranın yüzde 40'ı Real Madrid'in olacak.

SÖZÜNÜN ERİ ÇIKTI

Şubat 2015'te Deportivo'da oynarken Jose Rodriguez hakkında AS gazetesinde bir haber yayınlanmıştı. Genç oyuncu, Real Madrid'e dönmeyi düşünmediğini söylüyordu. Rodriguez, “Real'de forma giymek rüya gibi ama çok zor bir iş. Çünkü Real her zaman en iyi oyuncuları satın alır. Gençler başka takımlara verilir. Dönmek için olağanüstü bir performans sergilemeniz gerekir. Ben futbol oynamak istiyorum demişti. Sözünün arkasında duran Rodriguez, daha fazla forma şansı bulacağı Galatasaray'ı seçti.

HAGI’DEN ÖDÜL ALDI

Rodriguez, sadece ön liberoda değil sağ kanatta da oynayabiliyor. Bu özelliği ile Hamit Altıntop'u hatırlatan genç İspanyol, 2011 yılında çok önemli bir ödül kazanmıştı. Sarı-kırmızılı takımın efsane oyuncusu Gheorghe Hagi'nin organize ettiği futbol turnuvasında “en iyi orta saha” seçilen Rodriguez, o dönem 16 yaşındaydı.