SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hem Galatasaray hem de A Milli Takımı’nı yöneten Ergin Ataman, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a ağır göndermede bulundu! Yıldırım, antrenörlerin kulüp ve milli takımı aynı anda yönetmesine karşı çıkmış ve son divan kurulunda bu tepkisini dile getirmişti.

Ataman bu sözlere ise “Biz vatani görevimizi yapıyoruz, Allah herkese bu görevi yapmayı nasip etsin” şeklinde cevap verdi!

Ergin Ataman, Aziz Yıldırım’ın milli takımlarda görev yapan antrenörlerin kulüp takımlarında da görev almasına karşı olduklarını ve bu konuda gerekeni yapacaklarına yönelik açıklamasını değerlendirdi.

Ataman, Fenerbahçe Kulübü Başkanı’nın bu konuda isim vermeden açıklamada bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

Sadece benimle alakalı değil, genel bir konuşma yapmış. Ben kendi açımdan şunu söylemek istiyorum; milli takım çalıştırmak vatani bir görev. Milli takımda oynamak oyuncular için bir görev. Biz bunu büyük bir zevk ve heyecanla yerine getiriyoruz. Bunu yaparken de hiçbir ayırım yapmıyoruz. Türkiye’nin, Türk halkının heyecan duyacağı bir takım oluşturmak için çalışıyoruz. O açıdan ben milli takımla ilgili hiç kimsenin spekülasyon yapmasını doğru bulmuyorum. Kulüplerde rekabet olabilir, bunlar doğaldır ama milli takımla ilgili konuşması gerekler Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı ile Gençlik ve Spor Bakanı’dır. Ayrıca biz vatani görevimizi yapıyoruz, Allah herkese bu görevi yapmayı nasip etsin.

Galatasaray’ın erkek, kadın ve tekerlekli sandalye basketbol takımlarını çalıştıran Ergin Ataman, Ekrem Memnun ve Sedat İncesu, aynı zamanda milli takımlarda da başantrenörlük yapıyor.