SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
64 madalyanın 63’ünü aldık!

64 madalyanın 63’ünü aldık!

Ankara'da düzenlenen turnuvada 64 madalyanın 63'ünü Türk sporcular aldı.

İnci Life Uluslararası Gençler Badminton Turnuvası, Ankara’da yapıldı.

ASKİ Spor Salonu’nda 4 gün süren şampiyonaya Türkiye, İran, Cezayir, Bulgaristan, İsveç, Gürcistan ve Ermenistan olmak üzere 7 ülkeden 164 sporcu katıldı.

Avrupa sıralamasını etkileyen organizasyonda, dağıtılan 64 madalyanın 63’ünü Türk sporcular aldı. Geriye kalan tek madalyayı ise 19 yaş çift erkeklerde birinci olan Bulgar Daniel Nikolov-Ivan Panev ikilisi kazandı.

13, 15, 17 ve 19 yaş gruplarında düzenlenen şampiyonada, dereceye giren sporcular şöyle:

19 yaş karışık çiftler: 1. Melih Turgut-Fatma Nur Yavuz, 2. Emre Cömert-Emine Demirtaş, 3. Oktay Aydın-Aliye Demirbağ, 3. Kubilay Sadi-Yaren Dolcu

19 yaş çift bayanlar: 1. Kader İnal-Fatma Nur Yavuz, 2. Bengisu Erçetin-Nazlıcan İnci, 3. İlayda Nur Özelgül-Dilara Subaşı, 3. Buse Ceylan-Emine Demirtaş

19 yaş çift erkekler: 1. Daniel Nikolov-Ivan Panev (Bulgaristan), 2. Metin Pehlivan-Kazım Mert Topra, 3. Akın Deniz-Murathan Eken, 3. Ali Buğra Akdoğan-Okan Gültekin

19 yaş tek bayanlar: 1. Kader İnal, 2. Yaren Dolcu, 3. Naime Yılmaz, 3. Aliye Demirbağ

19 yaş tek erkekler: 1. Oktay Aydın, 2. Fethican Değirmenci, 3. Ali Buğra Akdoğan, 3. Melih Turgut

17 yaş tek erkekler: 1. Mehmet Öztürk, 2. Muhammet Özdemir, 3. Serkan Bayram, 3. Muhammed Tekel

15 yaş çift bayanlar: 1. Zehra Erdem-Gökçen Zeynep Ergincan, 2. Ece Sare Başakın-Görkem Esra Ergincan, 3. Zeynep Akdeniz-Şeyma Özkan, 3. Sedanur Kantar-Ümran Sağlam

15 yaş çift erkekler: 1. Emre Güzel-Yasin Torun, 2. Efekan Sarsılmaz-Yiğit Yıldız, 3. Mazhar Büyükgöze-Serkan Uğurlu, 4. Semih Baha Başakın-Mehmet Yılmaz

15 yaş karışık çiftler: 1. Mehmet Yılmaz-Ece Sare Başakın, Semih Baha Başakın-Gökçen Zeynep Ergincan, 3. Tayfun Taşdemir-Edanur Alan, 3. Fahri Kırkan-Azime Serttaş

15 yaş tek bayanlar: 1. Görkem Esra Ergincan, 2. Zehra Erdem, 3. Azime Serttaş, 3. Edanur Alan

15 yaş tek erkekler: 1. Erentürk Özder, 2. Efekan Sarsılmaz, 3. Serkan Uğurlu, 3. Tayfun Taşdemir

13 yaş çift bayanlar: 1. Yasemen Bektaş-Cansu Erçetin, 2. Azra Kurutan-Ayşegül Yemişen, 3. Edanur Demir-İrem Koç, 3. Sudenaz Baysal-Havvanur Demir

13 yaş çift erkekler: 1. Nurullah Saraç-Anıl Tutal, 2. Emircan Gürsoy-Yusuf Eren Nalbant, 3. Emirhan Budak-Samet Özdemir, 3. Oğulcan Genç-Furkan Saraç

13 yaş karışık çiftler: 1. Hasan Berkay Günbaz-Ayça Hava, 2. Furkan Büyükgöze-Nisanur Tunçer, 3. Orçun Öztürk-Ayça Özgür, Emirhan Budak-Cansu Erçetin

13 yaş tek bayanlar: 1. Ayşegül Yemişen, 2. Azra Kurutan, 3. Ayça Özgür, 3. Nisanur Tunçer

13 yaş tek erkekler: 1. Nurullah Saraç, 2. Anıl Tutal, 3. Emircan Gürsoy, 3. Hasan Berkay Günbaz