SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray'da futbol şube sorumlusu Cüneyt Tanman'ın görevinden istifa etmesiyle birlikte Dursun Özbek yönetiminin yaşadığı kriz, su üzerine çıktı. Yaşanan bu gelişmeler sonrası, sarı-kırmızılı camianın önde gelen isimleri ‘erken seçim' söylemini artık yüksek sesle dillendirmeye başladı.

SORU İŞARETLERİ OLUŞTU

2 ayını doldu­ran yönetimin, 3 yıllık görev süresini tamamlayacağı konusunda soru işaretleri, her geçen gün artıyor. 2011-14 yılları arasında başkanlık yapan Ünal Aysal ismi de kulislerde konuşuluyor. Aysal, Galatasaray'da yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

“GALATASARAY’A ZARAR VERİR”

Aysal, Özbek yönetimine zaman tanınması gerektiğine vurgu yaparak “Bence Dursun Özbek Başkan'a biraz daha zaman tanımak gerekir diye düşünüyorum. Genel Kurul'da üyelerin büyük bir çoğunluğunun oyu ile göreve gelen bir başkana daha ligler başlamadan güvensizlik aşılamak Galatasaray'a zarar verir. Galatasaray camiası olarak gösterilen şu anki sabırsız tavır sadece rakiplerimizin çıkarına olur. Başkan ve yeni yönetim kendilerine olan güvenin azaldığına inanırlar ise sezon içinde zaten kendileri gerekeni yaparlar” diye konuştu.