SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pereira: “Shakhtar’ın önemli avantajları var”

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Shakhtar Donetsk maçı öncesi basının karşısına çıktı. Portekizli teknik adam, Ukrayna ekibinden çekinmediklerini söylerken, basın toplantısının sonuna doğru Volkan Demirel'e de takıldı!

Güncellenme: 15:12, 27/07/2015
Pereira: “Shakhtar’ın önemli avantajları var”

UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda yarın Shakhtar Donetsk’i konuk edecek olan Fenerbahçe’de teknik direktör Vitor Pereira, kaleci Volkan Demirel ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Tur mücadelesinin zorlu geçeceğini söyleyen Pereira “İki kaliteli takımın maçına şahit olacağız. Çok hızlı ve güçlü oyunculara sahipler. Kesinlikle zor bir maç olacak” dedi. Shakhtar’ın önemli avantajları olduğunu belirten Portekizli teknik adam “Yıllardır aynı hocayla çalışıyorlar, aynı oyuncularla oynuyorlar. Ligleri de devam ediyor. Bizden daha hazırlar” değerlendirmesinde bulundu.

Yeni kurulan bir takım olduklarının da altını çizen Pereira “Biz tam kadro olarak kısa süre çalışabildik. Aslında bu kadar sürede net bir seviyeyi bulmak kolay değil. Bizim de kendi kozlarımız var. Ben inanıyorum ki, yarın sahada bizim kozlarımız daha güçlü olacak” şeklinde konuştu.

“LUCESCU FUTBOLUN YAŞLI KURDU”

Shakhtar Donetsk teknik direktörü Mircea Lucescu’yu iyi tanıdığını söyleyen Portekizli çalıştırıcı “Lucescu çok tecrübeli bir hoca! O futbolun yaşlı kurdu! Futbolla ilgili her şeyi biliyor. Daha önceki yıllarda Ukrayna takımlarıyla karşılaşmıştım. Ukrayna futbolunu iyi tanıyorum. Kaliteli oyuncuları ülkeye getiriyorlar. Shakhtar’ın da kaliteli Brezilyalı futbolcuları var. Ben ve Lucescu’nun karşılaşması değil! Fenerbahçe ve Shakhtar karşılaşması olacak” açıklamasını yaptı.

Taraftarlara da seslenen Pereira, “Taraftarlar maçın başından sonuna kadar destek olsun. Yarın taraftarlarla güçlü bir aile olalım. 4-4-2 olsun, 4-3-3 olsun… Benim için sistemler önemli değil. Herkesin takıma katkı bulunabileceği bir sistemi oynatmak istiyorum. Benim için oyuncularımın bireysel anlamda rahat edip, yeteneklerini ortaya çıkarması önemli” dedi.

VOLKAN DEMİREL’E TAKILDI!

Sıcak kişiliğiyle taraftar arasında hemen bağ oluşturan Portekizli teknik adam, basın toplantısının sonuna doğru tüm salonu kahkahaya boğdu! Hocasıyla birlikte basının karşısına çıkan takımın kaptanı Volkan Demirel’e takılan Pereira, “Bir daha benim yanıma çirkin futbolcu getirin! Benim imajımı sarsmasın!” diyerek herkesi güldürdü.

Yayınlanma Tarihi:14:22,