SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig takımlarından Kardemir Karabükspor’da, sezon hazırlıkları devam ediyor. Teknik Direktör Hüseyin Kalpar yönetimindeki 2. etap çalışmaları için Afyonkarahisar’a giden kırmızı-mavili takım, otelin sahasında ve Afyonkarahisar TOKİ Spor Kompleksi’nde antrenman yapıyor.

AA muhabirine hazırlık sürecini değerlendiren Kalpar, Spor Toto Süper Lig’den düştükten sonra yeni bir yapılanmaya giren Kardemir Karabükspor’un, yeni bir yönetim, teknik adam ve futbolcularla sezona hazırlandığını söyledi.

Kalpar, “Transfer çalışmaları devam ediyor. Takım yüzde yüz yeni futbolculardan oluşuyor. Kamplarda yaptığımız idman ve hazırlık maçlarında, takımın birbirine uyum sağlanması için çalışıyorum. Kamp dönemi verimli geçti ancak eksikler var. Bunları lig başlamadan giderme çabasındayız” diye konuştu.

Yönetim kurulu üyelerinin sık sık ziyarette bulunduğunu anlatan Kalpar, “Bu hem teknik ekip hem de futbolcularımız için moral ve motivasyon kaynağı oluyor. Süper Lig ve PTT 1. Lig’den tecrübeli oyuncularımız var. Tekrar Süper Lig’de çıkmak için elimizden geleni yapacağız. Tek hedefimiz hak ettiğimiz yere dönmek. Burada kendimizi misafir olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Afyonkarahisar’daki çalışmalarının, 2 Ağustos’ta sona ereceğini belirten Kalpar, hazırlıklara Karabük’te devam edeceklerini sözlerine ekledi.