SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de komplo paniği yaşanıyor!

Fenerbahçe Kulübü, Avrupa'da ceza almamak adına Shakhtar maçı sırasında olağanüstü güvelik istedi! Sarı-lacivertliler, sabote edilmekten korkuyor.

Güncellenme: 09:19, 27/07/2015
Fenerbahçe’de komplo paniği yaşanıyor!

AMKSPOR

Fenerbahçe’yi Shakhtar Donetsk maçıyla birlikte büyük bir sınav da bekliyor. Daha önce Avrupa Kupası maçında çıkan olaylar ve sahaya atılan meşalelersebebiyle kupalardan men edilen ve cezası ertelenen sarı-lacivertliler, en ufak bir olay çıkması halinde ciddi bir tehlikeyle karşı karşıya. Yönetim ise herhangi bir taşkınlık yaşanmaması için adeta sıkı yönetim ilan etti. Olay yaşanması durumunda sarı-lacivertlilerin kupa dışında kalma ihtimali bulunduğu için bu konuda çok hassas davranılıyor.

TRİBÜNLERE YAZI DAĞITILACAK

Stat çevresinde güvenlik önlemleri artırılacak ve taraftarlar yoğun aramadan sonra stada alınacak. Yönetim maç önceside gerek anonslarla gerekse de tribünlere dağıtılacak uyarılarla taraftarlar olay çıkarmaması ve sahaya yabancı madde atmaması konusunda uyarılacak, Fenerbahçe'nin ertelenin cezası hatırlanacak. Taraftar liderleri de bu konuda bilgilendirildi,“Shaktar maçında tribünlerde meşale yakılırsa daha önce şartlı ertelenen men cezamız uygulanacaktır” uyarısı yapıldı.

NE OLMUŞTU?

Fenerbahçe’nin 21 Şubat 2013'te BATE Borisov ile UEFA Avrupa Ligi'nde oynadığı seyircisiz maçta stat dışından sahaya atılan meşaleler UEFA'yı harekete geçirmişti. UEFA, Fenerbahçe'yi “2 yıl içinde bir olay yaşanırsa Avrupa kupalarından 1 yıl men cezası veririm” diye tehdit ederken; 1 maç seyircisiz oynama cezası vermişti.

sd

Yayınlanma Tarihi:08:51,