SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim: “Arda Türkiye’nin Messi’sidir”

Fatih Terim, İspanyol El Mundo Deportivo gazetesine özel açıklamalarda bulundu. Terim röportajın çoğunluğunu Arda Turan'a ayırdı.

Güncellenme: 18:46, 26/07/2015
Fatih Terim: “Arda Türkiye’nin Messi’sidir”

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, özellikle Turan’ın Ocak ayına kadar Barcelona forması altında oynamayacak olmasına üzüldüğünü ifade ederken bu durumun milli takımı çok fazla etki etmeyeceğini düşündüğünü söyledi.

Arda’nın Türkiye için bir Messi kadar önemli futbolcu olduğuna işaret eden Fatih Terim, milli takımın 2018 Dünya Kupası’na kadar bu dönemde çok ciddi maçlara çıkacağını ve Arda’nın bu süre içinde Barcelona’da oynayamayacak olmasının çok üzücü bir durum olduğunu belirtti.

Terim, Arda’nın Barcelona’ya transfer olmasından dolayı memnuniyetini de dile getirerek, “Kendi bu transferden dolayı çok memnun. İstediği bir takıma geldi. Fiziksel gelişimi ile ilgili Barcelona teknik heyeti ile temasta bulunacağız. Bir koordinasyon çerçevesinde birlikte çalışacağız. Barcelona mükemmel bir futbolcu transfer etti. Arda hem takımı hem de takım arkadaşlarını ileriye taşıyacak karaktere sahip biri. Messi, Iniesta, Busquets, Rakitic, Suarez ve Neymar ile birlikte aynı takımda olmak onun kalitesini daha da ileriye götürecektir” dedi.

Fatih Terim son olarak, Barcelona’nın Atletico de Madrid’den farklı bir oyun sistemi olduğunu, Arda’nın oyun yapısının Barcelona’ya daha fazla uyduğundan mükemmel uyum sağlayacağını iddia etti.