SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Böyle başa böyle traş!

26 Temmuz 2015

Futbol Federasyonu Başkanı tüm spor camiamıza hayırlı olsun. Türk futbolunun böyle değerli bir başkanı olmadan, bir adım bile ileri gidemeyeceği, kongrede tek aday olarak ve yoğun bir oy çokluğu ile seçilmesinden belli değil mi?

Bu arada 'Seçin' kurulunun tüm üyelerini de yürekten kutluyorum. Bu kadar isabetli bir seçim olamazdı! Zaten Türk büyüklerimiz hep sandık, sandık demiyorlar mı? İşte size sandık, işte sonuç. Bu seçimleri gördükten sonra Türkiye de demokrasiye olan güvencim bir kez daha arttı. Hayırlara vesile olsun!

Demokrasi söylemlerinin havada uçtuğu ülkemizde federasyon başkanlık seçimlerinin nasıl yapıldığını hep birlikte gördük. İkinci bir aday, aday olabilmek için yeterli imza alamadı, daha doğrusu engellendi. Merakım şu: acaba bu 'Seçin' kurulunda bu değerli başkana oy vermeyen oldu mu ? Oldu ise o hain ve hainler mutlak bulunmalı (PARALELLER).

Başkanın yeniden seçilmesi ile federasyonda yeni kurullur oluşturuluyor. Soruyorum: Burada başkan büyük bir sıkıntı yaşıyor mu? Seçim döneminde de kulüplere çok sözler verildi. Ne olacak diye heyecanlanmayın, başkan Beşiktaş kulüp seçimlerinden bu söz vermelere alışkın olduğundan bu sıkıntıları da kolaylıkla aşar. Ne diyecek ? 'Emir Büyük Yerden'.

Merkez hakem komite başkanlığına da imam hatip lisesi mezunu, mimar, eski hakem Kuddusi Müftüoğlu atandı. Hakemliğinden de hepimiz çok iyi tanırız. Hayırlı, uğurlu olsun.Zaten aile olarak da spor ile çok ilgililer, bir kardeş bisiklet federasyonu başkanı, teyze oğlu da yine lig hakemi. Sayın Müftüoğlu'nun geçmiş dönemlerde hem AKP Alanya belediye başkanlığı, hem de Antalya milletvekilliği adayı olduğunu da dostlar söylediler.

Bu denli siyaset ile iç içe olunca da, bu göreve yakışır düşüncesiyle, hakemlerin başına getirildi. Değerli okurlar bu ulusun ne hale geldiğini sizlerde benim gibi görüyorsunuz! Bu ülke de AKP'ye oy veren yandaşlar dışında kimse yaşamıyor mu? Oldu olacak federasyonun adını AKP futbol federasyonu olarak değiştirin ki işlem tamamlansın. Lugatımızdan 'Liyakat' kaldırıldı yerine 'Sadakat' mı konuldu.

Bizi yönetenlerin dillerinde de devamlı olarak Türk Silahlı Kuvvetlerindeki emir komuta zinciri dile getirilir,gerçek emir komuta zincirinin 13 yıldır kimlerde olduğu belli değil mi? Allah Türk futbolunun encamını hayır eylesin.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek