SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın Gremio’dan transfer ettiği futbolcu Luiz Rhodolfo, iddialı açıklamalarda bulundu.

Avusturya’da kamp yaşan Beşiktaş’ın kaldığı otelde bir basın toplantısı düzenleyen Rhodolfo, siyah-beyazlı kulübün eski futbolcuları Zago ve Ronaldo’yu örnek göstererek “İki mükemmel stoper kulüp tarihine geçmişler. Zago ve Ronaldo gibi ben de kulüp tarihine geçmek istiyorum. Bunun için kupalar kaldırmak lazım. Çok iyi kadromuz var. Ben de iyi bir başlangıç yapmak istiyorum” dedi.

BREZİLYA DIŞINDA İLK KEZ

Brezilya dışında ilk kez forma giyeceğini belirten Rhodolfo “Avrupa futbolunu yakından takip ediyorum. Oynama şeklini beğeniyorum. Avrupa’da daha önce forma giymiş Brezilyalı futbolcularla oynamışlığım var. Hazırlık maçlarında takımı tanımaya çalışacağım. Başarılı olacağıma inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Futbol stiliyle ilgili bilgi veren Rhodolfo, “1,93 metre boyundayım. Hava toplarım iyidir. Önceden rakibe müdahale etmeye çalışıyorum. Topla basit oynamamız gerekiyor. Hücuma çıkarken mümkün olduğu kadar topu iyi dağıtmaya çalışırım” diye konuştu.

TARAFTARA HAYRAN KALDI

Beşiktaş taraftarının kendisini hiç alışık olmadığı şekilde karşıladığını da sözlerine ekleyen Rhodolfo “Bu beni çok mutlu etti. Ben de anladım ki bu forma çok değerli. Üzerine koyarak bu formayı en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağım” şeklinde görüşlerini aktardı.

Teknik direktör Şenol Güneş’in savunmayı önde kurmasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Rhodolfo, şunları söyledi:

“Gremio’da da bu tarz oynuyorduk. Hocamız Avrupa’da görev almış bir hoca. Gremio’daki stoper arkadaşım da Avrupa’da oynamıştı. Biz de defans çizgisini neredeyse orta sahada kuruyorduk. Alışkın olduğum için zorlanmayacağımı zannediyorum.”