SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Barcelona’nın dünyaca ünlü yıldızı Lionel Messi, Gabon’a gittiğine gideceğine pişman oldu. Copa America’nın sona ermesinin ardından Gabon’a ziyarette bulunan ve stat açılışına katılan Messi, ülkeyi fena karıştırdı.

İlk olarak ziyaret için 3.5 milyon Euro aldığı iddia edilen Arjantinli yıldız, para almadığını söyleyince eleştirilerin dozu biraz azalmıştı. Ancak Gabon muhalefeti, Messi’yi bu kez de kıyafetleri ve tavrı nedeniyle yerin dibine soktu.

Messi’nin tavrının kabul edilemez olduğunu belirten Gabon muhalefet partisi UPG, yaptığı yazılı açıklamada Messi ile ilgili sert sözler söyledi. Dünyanın hiçbir yerinde devlet başkanının karşısında bu şekilde çıkılamayacağının belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Eğer sen Lionel Messi isen, milyonersen, muz cumhuriyeti bile olsa devlet yetkililerinin karşısına şortla, ellerin cebinde çıkamazsın. Gabon, bir ülke hayvanat bahçesi değil. Arjantin’de Gabon’un nasıl anlatıldığını bilmiyoruz. Ancak kendisinin ihmalkarlığını, standart ve prensiplere karşı saygısızlığını kınıyoruz.”