SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de mücadele eden Manisaspor’un Manisa 19 Mayıs Stadı sözleşmesi feshedildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan kiralanan stadyumu 6 yıldan bu yanan kullanan Manisaspor’un sözleşmesi, kirasını ödemediği gerekçesiyle feshedildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Manisa İl Müdürü Savaş Duman, 10 yıllığına kiralanan stadyumun bu saatten sonra müdürlüğe bağlı olarak hizmet vermeye devam edeceğini söyledi. Duman konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Manisaspor, stadı 4 yıl daha kullanacaktı ama sözleşme gereği kirasını ödeyemeyince mukavelesi feshedildi. Protokol gereği kirayı 1 ay bile ödemeyince sözleşme tek taraflı feshedilebiliyor. Ama iyi niyetten dolayı bu ertelenebilirken Manisaspor, iyi niyetin de ötesinde yaklaşık 2 yıl borcunu ödememiş. Reklam panolarından elde edilen gelirlerin de bir kısmını vermeleri gerekirken onları da vermemişler. Bu kapsamda Manisaspor’un yaklaşık 1 milyon lira borcu bulunmaktadır. Manisaspor, tüm bu söylenenleri yerine getirmediği için sözleşme feshedilmiştir.”